23 травня Україна вшановує пам’ять всіх Героїв, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України. Це свято величі духу українських воїнів — борців за волю України та є символом нездоланності української нації. Героями, які зробили чималий внесок для існування України, вважаються воїни-лицарі Київської Русі, козаки часів Гетьманщини, повстанці, Українські Січові Стрільці, воїни армій УНР і УПА, АТО/ООС, Герої Небесної сотні та бійці російсько-української війни.
До цього дня у рідному селі полковника армії УНР Андрія Мельника у Волі Якубовій на території комплексу «Козацька слобода «Раковець» у межах урочистого віче відкрили пам’ятний знак Борцям різних поколінь за Незалежність України.
З вітальними словами виступили начальник Дрогобицької РВА Степан Кулиняк, директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска, депутати Львівської обласної ради Парасковія Дворянин та Сергій Оленич, учасник АТО Леонід Федевич, меценат і підприємець Лев Грицак. Слова молитви та освячення пам’ятного знаку Борцям різних поколінь за незалежність України провів Владика СДЄ УГКЦ Ярослав Приріз.
До заходу долучились учні шкіл області, оскільки у цей день на території закладу відбулися обласний чемпіонат з брейн-рингу.
«Хай усі наші Герої, які сьогодні відстоюють суверенітет та незалежність України, повертаються живими та з перемогою, а ми пам’ятаємо та шануємо усіх тих, хто впродовж багатьох століть і до сьогодні продовжує боротьбу. Дякую меценату та засновнику ВК «Козацька слобода «Раковець» Леву Грицаку, на території та якого постала пам’ять про всіх Героїв України. Це не перший внесок Лева Ярославовича в збереження історичної пам’яті нашого народу. Наш святий обов’язок пам’ятати тих, завдяки кому живемо!» — зазначив начальник Дрогобицької РВА Степан Кулиняк.
Зазначимо, у селі Воля Якубова працює музей-садиба полковника, провідника українського національно-визвольного руху Андрія Мельника. Музей облаштували у старій хаті (початку ХХ ст.), в якій колись проживали родичі Андрія Мельника.
Джерело: Дрогобицька РВА
Залиште відповідь