«Метод голландців»: Як натякнути гостям, які засиділися, що час іти додому

Ми всі любимо ходити в гості. І також любимо приймати гостей. Але буває, що їжа вже закінчилася, чай випили, погоду та новини вже обговорили кілька разів, і пора робити справи вдома, а гості додому не збираються, інформує Ukr.Media.

У Нідерландах для цього існує кілька тактовних способів дати зрозуміти гостям, що вечірка добігає кінця, не образивши при цьому нічиїх почуттів.

Домовитися заздалегідь

Найлегший варіант — заздалегідь обговорити час гостювання. Ще до зустрічі можна сказати, що "в неділю у мене є час від 12:00 до 15:00". І тоді зазвичай проблем не буде, тому що гості до третьої години самі вже, напевно, збираються йти.

Прибирати посуд

Можливо ви вже знаєте, що в Голландії гостям не пропонують поїсти. Чай/кава з печивом — це найпопулярніша їжа для гостей. Також можуть запропонувати вино або пиво. Тоді із закусками, як, наприклад, сир, ковбаса, хлібці з начинкою.

Коли гостям пора йти, голанці можуть починати прибирати посуд — склянки та тарілки для закусок. І коли гість побачить, що господар повертається з порожніми руками, то він розуміє, що пора додому.

Не сідати

Повернувшись із туалету чи кухні, можна постояти біля гостей, не сідаючи на своє місце. Можливо, це звучить не зовсім тактовно, але якщо зробити це делікатно, гості зрозуміють натяк.

Делікатні натяки

Можна використати прості фрази на кшталт:

  • "Ой, мені ще треба встигнути помити ванну…"
  • "До речі, я маю ще забігти до магазину…"
  • "А які у вас плани на решту дня?"

Такі невимушені репліки зазвичай добре працюють — гості одразу розуміють, що господарям потрібно зайнятися своїми справами. Це делікатний спосіб дати зрозуміти, що зустріч добігає кінця.

Або не натякати, а сказати прямо

Голландці відомі своєю відвертістю у спілкуванні. Хоча всі вищезгадані тактовні методи цілком звичні для голландських домівок, вони часто віддають перевагу більш прямолінійному спілкуванню.

Можна просто сказати:

  • "Уже пізно, тож мені скоро треба готуватися до сну" (і для більшої переконливості — встати з місця)
  • "Мені дуже приємно було провести з вами час, але за пів години маю йти у справах"
  • "Чудово поспілкувалися, проте мені вже час лягати спати — завтра рано вставати"

Такий прямий підхід, висловлений із щирою усмішкою та доброзичливістю, зазвичай сприймається без образ і допомагає природно завершити зустріч.

Джерело

Exit mobile version