Львівський суд дозволив приватизувати сходові клітки

Близько 10-и квартир на вулиці Міцкевича 8, приватизовані, відтак, мешканці доводили, що горище, підвал та сходові клітки – спільна територія. За кілька років правової тяганини, мешканців будинку беззаперечно підтримували суди різних інстанцій. Проте справу знову вирішили розглядати. Представник мешканців захворів і просив відкласти слухання, як це буквально в попередньому засіданні, вже робили його опоненти. Однак, цього разу, судді відмовились перенести розгляд.

«Процесуальний кодекс не передбачає продовження засідання за відсутності однієї сторін, якщо перед тим було подане клопотання, навіть якщо в ньому відмовлено, тому що порушується рівність сторін під час судового розгляду. Тобто прав одна зі сторін була позбавлена», — правник Юрій Танасійчук.

«Рішення суду було або вже заздалегідь прийнято і відбувалось тільки таке зняття ширми, невелика театральна вистава, або манера поведінки колегії була упередженою. Це насамперед повʼязано, назвемо, з телефонним, або умовно негласним правом вирішення справ українських судів навіть на сьогодні», — додав Танасійчук.

Громадська організація передала в безоплатне користування свої приміщення для потреб захисників. Володимир, який днями повернувся з передової, шокований рішенням суддів.

«Мені повідомляють товариші, що в нас є проблема і суд призначив, що сходова клітинка це є приватна власність іншої особи. Тому, що це є приватна власність ми тут не можемо ні ремонту зробити, нічого, щоби можна було тут нормально військових заводити, вони в будь-який час можуть нам сказати, що вхід платний. І ми не погоджуємося з рішенням суду, бо це є неприпустимо», — розповів військовий Володимир.

«Тільки обережно спускайтесь, бо то є аварійні сходи та приватна власність до повного щастя. Ось подивіться в якому стані сходи й ми згідно з рішенням суду не можемо ними користуватись ну і це може бути скоро у кожному будинку Львова», — діляться жителі.

Люди занепокоєні, що в один день просто не зможуть потрапити додому.

«Потрібно все робити для того, щоб наші військові могли воювати, тримати цей фронт і відпочинок. І як, наприклад має військовий, який приїхав додому на тих декілька днів, тому що багато днів відпочивати військовим не дають, на декілька днів приїхав додому і, наприклад хтось взяв, приватизував сходову клітинку і закрив вхід. І питання як попасти в такому випадку додому, куди військовому звертатись в такому випадку і не тільки військовому, цивільним людям, умовно коли ви приходите і не можете попасти до себе у квартиру, бо площа є приватизованою», — Михайло Третяк, волонтер, громадський діяч.

Можна лише здогадуватись, чому судді констатували, що сходова клітка, горище і підвал не мають належати усім мешканцям. Адже це грубо суперечить законодавству.

Трохи згодом суддя відверто збрехав, начебто активісти йому погрожували, що змусять пройти поліграф. Про це стало відомо під час брифінгу, який раптово зібрав Західний апеляційний господарський суд, але журналістів телеканалу НТА навіть не попередив про захід.

«Волонтери та громадські зобов’язані ось так приходити до суду, вимагати у суддів давати якісь відповіді на запитання, як вони дають можливість приватизацію спільного майна, такого як сходові клітки, входи у будівлю, сходи підвали та всякі комунікаційні мережі. Якщо вони так надають таку змогу приватизації, тоді питання до них чи вони були заангажовані, чи хто їм дав дозволи взагалі, приватизовувати таку спільну площу. Якщо приватизовувати таку спільну площу, то що буде далі?», — Михайло Третяк, волонтер, громадський діяч.

Читайте також:Увага! Графіки вимкнення світла у Львові на 4 липня

У такий спосіб судді створюють умови для рейдерів, коли будь-хто може привласнити майно, яке належить громаді. Ба більше, роблять це зухвало, не даючи навіть шансу захистити військових, які натомість захищають саму можливість ухвалювати такі рішення.

Джерело

Exit mobile version