На Львівщині відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Ліси природно-заповідних територій в умовах глобальних змін»

На Львівщині Відбулась Міжнародна Науково Практична Конференція «Ліси Природно Заповідних Територій В Умовах Глобальних Змін» (15)

Її провели з нагоди 25-ї річниці національного природного парку «Сколівські Бескиди».

Сьогодні, 5 червня, до дня професійного свята працівників природно-заповідної справи та 25-річчя з дня створення національного природного парку «Сколівські Бескиди», відбулася урочиста Міжнародна науково-практична конференція «Ліси природно-заповідних територій в умовах глобальних змін».

У відкритті конференції взяли участь заступниця начальника Львівської ОВА Христина Замула та т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОВА Оксана Війтик. Вони відзначили важливість природоохоронної діяльності та внесок природоохоронців у збереження біорізноманіття Львівщини.

Христина Замула висловила подяку природоохоронцям за їхній неоціненний внесок у збереження природного біорізноманіття та виховання свідомих поколінь українців. Вона побажала НПП «Сколівські Бескиди» розвитку та реалізації успішних природоохоронних проектів.

«Ми святкуємо цього року 25 років від заснування «Сколівських Бескидів», але та величезна праця, яку ви робите зараз, точно почалася не 25 років тому. Не одне покоління життів виховувало та створювало ті здобутки, які зараз ми маємо. Вітаю всіх, бажаю натхнення і продовжувати з такою ж самовідданістю працювати в цій святій справі. Нехай ваші рідні та близькі відчувають вашу вагому участь у спільній справі заради України. Дякую вам!», – привітала Христина Замула.

Варто зазначити, що НПП «Сколівські Бескиди» створено Указом Президента України від від 11.02.1999 № 157 «Про створення національного природного парку «Сколівські Бескиди»» з метою збереження, відтворення і раціонального використання ландшафтів західної частини Українських Карпат з типовими та унікальними природними комплексами, що мають важливе природоохоронне, естетичне, наукове, освітнє, рекреаційне та оздоровче значення.

В межах конференції відбулося пленарне засідання, де обговорювали доповіді щодо біологічного різноманіття, проблем біоінвазій, еко-освітньої та туристично-рекреаційної діяльності, а також подолання стресу в умовах військової агресії.

З нагоди Дня працівника природно-заповідної справи вручили Подяки голови Львівської ОВА Максима Козицького:

  • начальниці наукового відділу НПП «Сколівські Бескиди» Ірині Лях;
  • помічнику лісничого Бутивлянського лісництва НПП «Сколівські Бескиди» Роману Кривецькому;
  • інспектору з охорони природно-заповідного фонду Крушельницького лісництва НПП «Сколівські Бескиди» Дмитрові Срулевичу.

Також вручили Почесні грамоти голови Львівської ОВА Максима Козицького:

  • директору НПП «Сколівські Бескиди» (2005-2020) Василю Бандеричу;
  • директору НПП «Сколівські Бескиди» (1999-2005) Михайлові Коханцю.

Оксана Війтик під час заходу також зазначила, що завдяки праці природоохоронців наші ліси, парки, водойми та інші природні ресурси є місцями, де кожен може відчути єднання з довкіллям, та подякувала їм за самовіддане служіння природі, завдяки якому зберігається наша унікальна флора і фауна, та багатство навколишнього середовища для майбутніх поколінь.

Представники НПП «Сколівські Бескиди» приймали привітання від науковців, лісівників та інших природоохоронних установ, зокрема, від Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина) та Бещадського національного парку (Польща).

Читайте також: Проєкт зі Львівщини став переможцем конкурсу проєктів Програми «Горизонт-Європа»

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації

Exit mobile version