Китай знову закликав Україну та РФ до переговорів

Заступник постпреда Китаю при ООН Ген Шуан

КНР наполягає на проведенні мирних переговорів попри те, що Росія не збирається лишати тимчасово окуповані території України.

  Китай закликав до негайного припинення вогню в Україні та проведенню мирних переговорів між сторонами. З такою заявою виступив у п’ятницю, 8 вересня, на засіданні Радбезу в Нью-Йорку заступник постпреда Китаю при ООН Ген Шуан, передає Укрінформ.   «Двері політичного врегулювання не можуть бути закритими, і зусилля щодо припинення вогню та мирних переговорів мають бути невтомними. Дипломатичні переговори не можуть пробуксовувати», — сказав він.
  Представник Китаю наголосив, що Радбез ООН має докласти більше зусиль, щоби добитися припинення вогню та «відновити мир якомога скоріше».   Водночас Ген Шуан підкреслив, що ситуація в Україні «обумовлена складним підґрунтям» і що простих варіантів розв’язання кризи начебто немає. Причому, за його словами, в цьому процесі «потрібно враховувати позицію Росії».   «Законне занепокоєння у зв’язку із безпекою всіх сторін має сприйматися серйозно», — заявив представник Китаю.
  Нагадаємо, у лютому Китай виступив із так званим «мирним планом» щодо врегулювання ситуації в Україні. На Заході оцінили китайські пропозиції як свідчення про підтримку КНР дій Росії.

Джерело