Китай та Катар підписали газовий контракт на 27 років

Саад аль-Каабі розповів про рекордний контракт із Китаєм

QatarEnergy продаватиме по 4 млн тонн ЗПГ на рік для китайської енергетичної компанії Sinopec.

Державна катарська компанія QatarEnergy та китайська Sinopec підписали контракт про постачання зрідженого природного газу (ЗПГ) терміном на 27 років. Про це повідомляє Reuters у понеділок, 21 листопада.

Агентство пише, що після нападу Росії на Україну конкуренція за ЗПГ у світі загострилася, і Європа, зокрема, потребувала величезної кількості, щоб замінити російський трубопровідний газ, який раніше становив майже 40% її імпорту.

«Сьогоднішній день є важливою віхою для першої угоди про купівлю-продаж ЗПГ для проекту North Field East, це 4 млн тонн на 27 років для китайської Sinopec», — сказав глава QatarEnergy Саад аль-Каабі перед підписанням угоди.

Північне родовище є частиною найбільшого у світі газового родовища, яке Катар ділить з Іраном, який називає свою частку Південний Парс.

QatarEnergy раніше цього року підписала п’ять угод з розширення Північного родовища, який включає шість ліній ЗПГ, які збільшать потужність зрідження Катару з 77 млн ​​до 126 млн тонн на рік до 2027 року.

Каабі додав, що переговори з іншими покупцями в Китаї та Європі, які хочуть забезпечити надійність поставок, тривають.

Вказано, що Катар вже є найбільшим у світі експортером ЗПГ, а його проект розширення Північного родовища зміцнить цю позицію та допоможе гарантувати довгострокові постачання газу до Європи, оскільки континент шукає альтернативи російським потокам.

Нагадаємо, за 10 місяців 2022 року Китай скоротив закупівлю газу на 10%. При цьому у вартісному вираженні імпорт газу зріс майже на 40% — до $55,19 млрд.

Також повідомлялося, що Китай купує газ у РФ за півціни і продає дорожче до Європи. Але в жовтні влада КНР відмовилася він такої практики, щоб спокійно пройти опалювальний сезон.

Джерело