У День Гідності та Свободи на Личакові вшанували пам’ять полеглих Героїв

Личаківське Кладовище Вшанування Героїв

Під час Євромайдану у лави Небесної сотні став 21 Герой зі Львівщини.

Сьогодні, 21 листопада, в Україні відзначають День Гідності та Свободи, дев’яту річницю початку Революції Гідності. З цієї нагоди у нашій області провели низку заходів.

Під час Євромайдану у лави Небесної сотні став 21 Герой зі Львівщини, 4 з них поховані на Личакові.

Представники влади, громадськості, військовослужбовці поклали квіти та лампадки до могил Героїв Небесної Сотні на полі почесних поховань №67 Личаківського кладовища. Усі присутні виконали Державний гімн України.

Опісля представники духовенства провели чин поминальної панахиди за загиблими Героями.

Також, сьогодні на проспекті Свободи проведуть акцію «Ремінісценції Майдану». Це мистецький перформанс, під час якого усі присутні зможуть відчути дух, що панував 9 років тому, коли розпочинався Майдан. В межах заходу співак Shumei на фортепіано виконає пісні, які лунали зі сцен Майдану у Львові і не тільки. Також, прозвучить декілька пісень, що вже стали символами від 24 лютого. Окрім цього, усі охочі зможуть сфотографуватись біля фотозони, на якій зображений один з моментів Львівського майдану.

Нагадаємо, що День Гідності та Свободи встановили згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Ціною 3-х місяців Євромайдану стали 106 убитих і понад 2 тис. поранених. А вже навесні 2014 року почалася військова агресія росії, яка супроводжувалася окупацією Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей. 

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації