Японія скасує безкоштовні авіаперельоти для біженців з України

Фото: flickr.com Українці більше не зможуть безкоштовно дістатися Японії літаком з Польщі

Програма передбачала компенсацію вартості квитків на авіарейсах з Польщі до Японії для українських біженців.

Японія змінить підхід до підтримки біженців з України. Замість допомоги із перельотом в цю країну уряд зосередиться на підтримці тих, хто вже знаходиться в Японії. Про це 11 листопада повідомляє NHK.

Зазначається, що урядова програма компенсацій проїзду для людей, які евакуюються з України до Японії, закінчиться вже у листопаді. Ця програма діяла з квітня 2022 року і передбачала компенсацію вартості квитків на комерційних авіарейсах з Польщі до Японії для українців, що тікають від війни.   За весь час цією програмою скористалися понад 270 людей, а останнім часом бажаючих стало ще менше. Відтак в грудні буде запущено нову програму, яка зосередиться на інших аспектах допомоги українцям.
  По-перше, люди, які втекли з районів конфлікту, але формально не відповідають японським критеріям щодо статусу біженця, отримають урядові гарантії, що де-факто прирівняють їх до офіційних біженців.   По-друге, японський уряд хоче допомогти біженцям повноцінно освоїтися в країні. Зокрема ті українці, що вже знаходяться в Японії, отримають статус резидента-біженця, зможуть пройти програму вивчення японської мови та отримають допомогу із працевлаштуванням.

Нагадаємо, Європейський Союз продовжив тимчасовий захист для біженців з України до 4 березня 2025 року. У Німеччині з 2024 року соціальні виплати для всіх біженців будуть скорочені. 

Вигідні пропозиції: як заохочуватимуть українців повертатися додому

Джерело