Інноваційні проєкти Ілона Маска, які змінили сучасність

Ілон Маск — новий герой сучасності, який не чекає майбутнього, але сам активно його створює. Зарабляючи мільярди доларів, він вкладає гроші в сміливі інноваційні проєкти, які обіцяють відтворити неймовірні технології майбутнього в сьогоденні. Які проєкти Ілона Маска дозволили генію-самоучці диктувати ринку свої умови?

Проєкти Ілона Маска, які змінили світ!

PayPal

Це зараз більшу частину своїх покупок ми оформляємо через Інтернет. До 1998 року ніхто і не чув про подібні розкоші. Так, вже існувала система eCash, в якій були закладені основні принципи електронних платежів. Але група студентів на чолі з Ілоном Маском вирішують створити ще більш досконалу версію — X.com. Згодом платформа зливається з конкурентом Confinity і перейменовується в PayPal — найбільшу електронну платіжну систему, з якою починає тісно співпрацювати компанія eBay, інформує gazetapo.lviv.ua.

Сьогодні через PayPal здійснюють грошові перекази в 190 країнах світу, система використовує 25 світових валют. На жаль, внутрішні негаразди змусили Ілона Маска продати свої 12% акцій і відсторонитися від управління компанією у 2000 році. Хороша новина — виручені мільйони він вкладає в розвиток трьох ще більш зухвалих проєктів. Яких?

SpaceX

Що станеться з людством, якщо Земля стане непридатною для життя? Чому б не колонізувати інші планети Сонячної системи, щоб убезпечити свій генофонд? Роздумуючи над цими питаннями, Ілон Маск у 2002 році вирішує створити першу приватну компанію з будівництва космічних кораблів для підкорення Марса. До 2016 року підприємець зі своєю командою працює над створенням ракетоносіїв, які дозволять неодноразово використовувати першу сходинку, значно здешевити запуски. Після серії невдалих спроб їм це вдається!

Ракета Falcon-9 вчиняє 17 стартів, успішно повертаючись на Землю. Що стосується космічних кораблів, компанії SpaceX вдається створити монстра — Dragon, який вже доставив на МКС понад 3 тонн вантажу і забрав з орбіти ще 2,5 тонни. В майбутньому на борту «космічної вантажівки» хочуть розмістити цілих 7 астронавтів. Проти «Союзу», що вміщує тільки трьох. Активні випробовування гіганта впираються в дорожнечу запуску. Для цього потрібні сотні мільйонів доларів і надважкі ракети-носії.

Tesla

Ілон не був засновником цієї компанії. Однак, ставши найбільшим інвестором, він швидко увійшов до ради директорів Tesla, залучив до проекту широкий суспільний інтерес, удосконалив дизайн спортивних автомобілів і виявився найбільш впізнаваним обличчям фірми.

Поліпшена версія електрокара — Model S. Вона розроблена в 2013 році під чуйним керівництвом Маска і затьмарила за популярністю Mercedes, ставши найбільш продаваною машиною класу люкс в Європі та Америці. Ще б! Легка в управлінні, ця крихта поєднувала в собі високий комфорт та «зелені технології». За 3 секунди вона здатна розігнатися до 100 км/год. При цьому заряду акумулятора вистачає майже на 450 км.

SolarCity

Ця енергетична компанія є філією Tesla. Нею керує кузен Ілона Маска, який за протекцією метра вирішив зайнятися бізнесом в сфері сонячної енергетики. За короткий час існування SolarCity вдалося стати другим найпотужнішим виробником сонячних батарей в Америці. Крім того, фірма працює над заправками акумуляторів для електрокарів Tesla.

Але головним досягненням SolarCity є розробка Powerwall. Це сучасний накопичувач електроенергії, здатний забезпечити автономну нічну електрифікацію приміщення. І хоча апарат важить майже 100 кг, виглядає акуратно і здатний покрити всі домашні потреби в електроенергії.

Hyperloop

Ідея створення високошвидкісного вакуумного поїзда прийшла в голову Маску в той самий момент, коли він застряг у заторах. Геніальний підприємець задався питанням: чи можна якось уникнути такої колосальної втрати часу? І записав твіт про те, що готовий прокласти підземний тунель від Сан-Франциско до Лос-Анджелеса, аби не стояти в заторах. Розмовами все не закінчилося. Дуже швидко Маск створює The Boring Company і опрацьовує ідеї на практиці. Спочатку його команда проєктує ліфти-тунелі для машин, але незабаром концентрується на пасажирських перевезеннях за допомогою безпілотних вакуумних поїздів — Hyperloop.

Вчені розробляють теорію про вакуумні труби і магніти, які дозволять розігнати капсулу поїзда до 1000 км/год. Розрахунки чіпляють Маска, будівництво швидкісних тунелів узгоджується з вищими органами, компанія отримує зелене світло. Реалізації задуманого заважає висока вартість проєкту — майже 70 млрд доларів. Втім, спонсори не дрімають, а кращі інженери вже пропонують свої послуги.

Це були найцікавіші проєкти Ілона Маска, який у 2017 році зайняв 12 місце в рейтингу Forbes серед технологічних мільярдерів з сумою у 20 млрд доларів. Сам Маск не планує зупинятися на досягнутому. І вже працює над розробкою інноваційного скафандра для підкорення Марса. У винахідника-мільярдера маса задумів, про які, ми впевнені, незабаром заговорить весь світ.

Джерело

Exit mobile version