Який буряк корисніший для організму: варений, запечений чи сирий, відповіли лікарі

Буряк — це не просто популярний овоч, але і справжнє джерело вітамінів та мікроелементів. Однак у Мережі давно точаться суперечки: як правильно його їсти — варити, запікати чи вживати сирим, інформує Ukr.Media.

Одні стверджують, що варіння зберігає максимум корисних речовин, інші наполягають на тому, що запікання розкриває всі смакові нотки, а треті вважають, що сирий овоч — це справжня вітамінна бомба. Ці обговорення не вщухають, але в справу втрутилися дієтологи та дали чітку відповідь на це запитання.

Якщо ви хочете отримати бетаїн, то краще запікати чи їсти сирий. Одна чайна ложка буряків допомагає підвищити соляну кислоту тієї категорії людей, у якої вона знижена.

Якщо ви хочете отримати просто смачний овоч, краще відварити в складі борщу або супу. Якщо ви хочете другу страву, то можна запекти.

А ще його можна порізати на платівки, щоб отримати бурякові чипси. Вони корисні й мають невеликий глікемічний індекс, тобто він не підіймає рівень інсуліну в крові. Якщо ви хочете засвоювати вітаміни та мікроелементи, треба відварити його до стану аль денте. Важливо пам'ятати, що чим довше вариться буряк, тим вищий у нього глікемічний індекс, підсумували лікарі.

Рекомендована норма для дорослої людини становить близько 200-250 г буряків на день. Надмірне його вживання може призвести до проблем із травленням або зміни рівня цукру в крові через його вміст природних цукрів.

Джерело

Exit mobile version