Які 5 секретів допоможуть приготувати ідеальний пиріг

Важко знайти людину, яка буде не любити пироги. Особливо якщо згадати, яке різноманіття начинок пропонує нам ця страва. Однак щоб пиріг вийшов на славу, потрібно багато практикуватися і використовувати секрети, завдяки яким вражали гостей ще наші бабусі, інформує Ukr.Media.

Не сипте борошно відразу

Не слід сипати борошно в рідину. Щоб тісто швидко піднялося і було легким, без грудок, потрібно воду або молоко вливати в борошно тоненькою цівкою, помішуючи дерев'яною ложечкою.

Додайте шафран

Не нехтуйте кольором своєї випічки, розітріть яєчний жовток і додайте в тісто. А ще краще додати дрібку шафрану і імбиру. Тоді тісто придбає ніжний смак і "теплий" колір. І тонкий аромат. Якщо ви готуєте тісто з родзинками, то поставтеся дуже відповідально до підготовки родзинок. Промийте їх гарячою водою, відіжміть і посипте борошном. І лише після цього додавайте в тісто. Тоді родзинки розподіляться в тісті рівномірно.

Притримайте мокрим папером

Якщо тісто піднялося надміру, а начинку потрібно ще почекати, то прикрийте його мокрим папером. Тісто перестане підніматися, але і не опаде.

Накривайте лляним рушником

Готовий гарячий пиріг не виймайте відразу з форми, накрийте його чистим лляним рушником і дозвольте трохи охолонути. Але і не залишайте надовго, інакше він стане вологим і липким. Ті пироги, які подаються до столу гарячими, теж не відразу виймайте, а через кілька хвилин.

Ставте в холодну воду

Якщо готовий пиріг прилип до листа, потримайте його над парою. А якщо пиріг неможливо витягнути з форми без збитків, оберніть її мокрим холодним рушником. Або поставте на каструлю з холодною водою.

Джерело