Як перестати турбуватися і зосередитися на роботі

Коли навколо складна обстановка, буває важко зосередитися на роботі. Але справи ніхто не відміняв, і для їх виконання потрібно знайти в собі сили, інформує gazetapo.lviv.ua.

Припиніть пити багато кави

Намагаючись підбадьоритися і сконцентруватися на роботі, багато людей захоплюються кавою. Чашечка ароматного напою — ще й привід відволіктися від монітора, перепочити і поговорити з колегами. Ви не помічаєте, як з кожним днем випиваєте все більше. І в цьому криється головна небезпека.

1-2 чашечки в першій половині дня дійсно бадьорять і покращують настрій. Але у великих кількостях кофеїн підвищує тиск, викликає тахікардію, слідом за якою йде тривожність і нервозність. На тлі навколишньої стресової обстановки напій не тільки не допомагає, але і погіршує стан, провокує безсоння, панічні атаки.

Замість кави виробіть корисну звичку пити в перервах ромашковий або трав'яний чай. Він діє як заспокійливе. Не бійтеся, що ви заснете за комп'ютером. Приємний аромат напою освіжає, допомагає сконцентруватися і упорядкувати думки.

Уникайте тривожних розмов з колегами

Якщо ви працюєте в офісі, перекинутися парою слів з колегами або обговорити новини — майже ритуал. На жаль, розмови ведуться в основному про погані події, що лише піднімає рівень тривожності.

Намагайтеся уникати бесід на робочій кухні, під час перерви або в чатах, якщо вони зачіпають несприятливі теми. Ці розмови зайвий раз викличуть у вас погані емоційно, і ви не сконцентруєтеся на справах.

Включайте таймер

Якщо вам належить вирішити якусь складну задачу, виділіть 1-1,5 години на її виконання і поставте звуковий сигнал таймера. Для найбільш значущих питань виділяйте першу половину дня. Це найбільш продуктивний час, коли легше сконцентруватися, і всі процеси в організмі активізуються. У другій половині дня підвищується ймовірність прокрастинації, і рішення завдань автоматично відкладається.

Використовуйте таймер, щоб не відволікатися на не непотрібні розмови, перегляд соцмереж. Так ви будете більш продуктивні і менше енергії буде витрачатися на переживання з приводу почутого або побаченого негативу.

Уникайте перегляду або прослуховування новин під час поїздки на роботу

Основну інформацію про події в світі ми сьогодні отримуємо з інтернету. Ранковий перегляд новинної стрічки, чатів перетворилося для багатьох в ритуал поряд з чашкою кави або дзвінка другу.

Відмовтеся від цієї звички, якщо, звичайно, ваша робота не пов'язана зі ЗМІ. Коли їдете в автобусі або метро, відкрийте цікаві статті, слухайте аудіокнигу, вивчіть матеріали про здоровий спосіб життя, красу. Намагайтеся, щоб вас оточувала тільки позитивна інформація.

Звичайно, повністю відгородитися від новин не вийде. В офісі останні події обговорюють колеги, і до вас неодмінно донесуться уривки розмов. Побережіть нервову систему і не підсилюйте стресовий ефект своїми ж руками.

Думайте про приємне

Вчені давно говорять про те, що ми власними думками притягуємо в життя негатив. Люди, налаштовані на позитив, легше переживають кризи. Їх мислення не обмежене стресом і переживаннями: вони швидше знаходять вихід із важких ситуацій.

Щоб залучити в свою повсякденність сприятливі події, частіше про них думайте. Замість перегляду новин уявіть, як будете святкувати день народження або куди поїдете у відпустку. Моделюйте ситуацію в деталях, відчуйте, ніби все вже сталося. У вас підніметься настрій, а через деякий час ці події можуть статися в реальності, незважаючи ні на яку кризу.

Плануйте робочі завдання

Ретельно розплануйте завдання, які хочете виконати протягом наступного дня. Сядьте, вимкніть гаджети. Спокійно складіть список на завтра або на тиждень вперед. Продумайте стратегію, проставте дедлайни. Якщо раніше ви так не робили, спробуйте. Коли план напоготові, тривожність знижується. Ми концентруємося думками на робочих завданнях і забуваємо про те, що викликало хвилювання.

Організуйте короткостроковий відпочинок протягом робочого дня

Зміна активності, рух відмінно знімає тривожність. Працюючи в офісі, щогодини робіть перерву. Поставте таймер, щоб не пропускати цей час. Встаньте з робочого місця і пройдіться по сходах. Якщо працюєте вдома, підійдіть до вікна, злегка розімніться. Досить 2-3 хвилини помахати руками, зробити серію глибоких вдихів і виходів. Якщо немає можливості покинути робоче місце, відхиліться назад, закрийте очі і сконцентруйтеся на диханні. Вже через пару хвилин ви відчуєте себе відпочили і в позитивному настрою.

Не хвилюйтеся, якщо щось не встигли протягом дня

Деякі люди, плануючи графік "на завтра", сильно переживають з приводу того, що не встигли все зробити. Перенесіть невиконані завдання на наступний день. План — це тільки підмога, що допомагає сконцентруватися, і йому не варто слідувати у всіх нюансах.

Живіть за принципом: "день пройшов — і добре". Не ставте високі планки: це тільки підвищує рівень тривожності. Іноді корисно плисти за течією, щоб не витрачати ресурс і отримувати задоволення від життя.

Візьміть 10-15 хвилин на день для йоги та медитації

Йогічні вправи, медитація мають дивовижну властивість знімати стрес. Вони виховують витримку, допомагають знайти внутрішній спокій і гармонію з собою. Під час медитації ви вчитеся контролювати потік думок, звільняти розум від нав'язливої тривожної інформації, яка дуже сильно "тягне" енергію, викликаючи стан спустошеності і розбалансування. І вже не дозволите негативу впливати на ваш настрій, самопочуття і працездатність.

Щоб впоратися з хвилюванням і сконцентруватися на робочих завданнях, необхідно внести порядок у власне життя. Плануйте справи, давайте організму відпочинок, намагайтеся обмежити використання гаджетів, щоб не піддатися впливу інформації, що ллється з інтернету. Перенаправте свої думки і зусилля на вирішення актуальних проблем. Робота сама по собі — найкращі ліки проти негативних думок і хвилювання.

Источник

Exit mobile version