Фрази які всупереч думці більшості, зовсім не роблять вас ввічливою людиною

Люди хочуть бути вихованими, особливо стараються ті, хто перебуває в ділових колах. Але чи всі "штамповані" фрази дійсно допоможуть вам заслужити репутацію ввічливої людини, чи є такі, які залишать у співрозмовника неприємний післясмак і навіть зіпсують стосунки з ним, інформує gazetapo.lviv.ua.

Я вас не відволікаю?

Багатьом здається, що це питання робить їх більш чемними в очах співрозмовника, адже так вони показують, що бережуть його час. Але це не так. Вас вже слухають, якщо йдеться про телефонний дзвінок, вам вже відповіли. Звісно, ви відволікаєте від якихось справ і не варто займати ще більше його часу. Краще відразу перейти до суті питання. Якщо відповідь вимагатиме більше часу, ніж зараз є у співрозмовника, він сам про це скаже. Пусті питання ділових людей дратують.

"Нема за що"

Ця фраза звучить дисонансом наміру відповісти на подяку. Ми автоматично вимовляємо її після того, як чуємо слова вдячності.

Дякую, дуже допомогли нам сьогодні. Та нема за що.

Як це "нема за що"? А я думав, що насправді допоміг! Цікавий перевертень виходить. Ми хочемо бути скромними і ввічливо відмовляємося від подяки. Але фраза підібрана невдало.

Кажучи "нема за що", ми ніби знецінюємо все, що було зроблено. І тому, хто дякує, стає незручно. Адже він просив допомогти в тому, з чим не міг впоратися сам. А виявляється, це дрібниця, ніщо. І дякувати не варто.

Краще відповідати: було приємно з вами співпрацювати, для мене було нескладно допомогти вам, звертайтеся, рад допомогти.

Відмовитися від подяки простіше, ніж її прийняти. Давайте вчитися приймати!

Заздалегідь вдячний за відповідь

У письмовій мові теж є штампи, які провокують негативну реакцію. Хоча написані були "з ввічливості".

Наприклад, ви отримуєте лист, а в кінці листа ця фраза: "заздалегідь дякуємо за відповідь".

Що означає "заздалегідь дякуємо"? Ви хочете таким чином поквапити людину з відповіддю? Ця фраза змушує бути зобов'язаною, отримавши подяку авансом. Це типова маніпуляція.

Щоб уникнути негативної реакції на свій лист, не варто вживати цю фразу!

Також не варто використовувати ввічливу, але неграмотну фразу "Пропонуємо вашій увазі".

Ця фраза часто з'являється на початку листа. Вона безглузда. Якщо людина читає лист, вона вже віддає вам свою увагу. А ваша ввічлива пропозиція запізнилася і дратує, тому що знову маніпулює увагою: заповнює місце на папері і не несе ніякої інформації.

Джерело

Exit mobile version