Експорт зерна з України сповільнився

РФ погрожує вийти з «зернової угоди» 18 травня

Експорт збіжжя з України сповільнився через наближення кінцевого терміну дії «зернової угоди».

Темпи поставок збіжжя з України уповільнилися через зростання стурбованості щодо того, що кораблі застрягнуть, якщо «зернову угоду» не буде продовжено цього місяця. Про це пише Reuters.   Згідно з угодою Україна могла б експортувати близько 29,5 млн тонн сільськогосподарської продукції, у тому числі 14,9 млн тонн кукурудзи та 8,1 млн тонн пшениці.

«Однак кількість суден, які приходять, аби забрати вантажі, скоротилася цього тижня до двох суден на день із 3-4 суден у середньому протягом останніх трьох тижнів», — йдеться у статті.   За даними журналістів, датська судноплавна група NORDEN, яка займається транспортуванням зерна, входить до числа компаній, які не відправляють судна в Україну через побоювання, що вони там застрягнуть.   «На цей момент ми не беремо участі в цій торгівлі… Це ризикована сфера — дуже важко передбачити, що станеться», — сказав генеральний директор NORDEN Ян Ріндбо.
  Для відправки зерна потрібно щонайменше дев’ять днів, що включає в себе необхідні перевірки.   «Аналіз платформи морських і товарних даних Shipfix показав, що кількість вантажних замовлень — глобальних запитів на доступні судна для перевезення зерна з України — впала до 355 у квітні з 489 замовлень, надісланих на ринок у березні», — пише видання.   За даними Shipfix, наразі на ринку було 107 форвардних замовлень на зерно для суден, з них 94 на травень і лише кілька замовлень на наступні місяці.   Від 40 до 60 комерційних суден застрягли в портах України.

Нагадаємо, у березні Україна заявила про пролонгування зернової ініціативи на 120 днів, а Росія — на 60. За версією Москви, угода закінчується 18 травня.

У Туреччині заявили про ризик для зернової угоди. У Росії великий список вимог щодо продовження зернової угоди, починаючи із перепідключення Россільгоспбанку до системи SWIFT.

Джерело