Дві речі, які послаблять головний біль навіть без ліків

Біль при мігрені може тривати кілька днів, а деякі люди страждають від мігрені через день. Згідно з Everyday Health, мігрень може ускладнити виконання повсякденних справ, інформує Ukr.Media.

Мігрень складне явище, і лікарі не зовсім впевнені, що її викликає. Деякі вважають, що мозок людей, схильних до мігрені, більш чутливий до певних подразників і тригерів, ніж до інших.

Ці тригери можуть варіюватися від змін навколишнього середовища до певних продуктів. Американське товариство головного болю повідомляє, що у 4 з 5 осіб стрес є тригером.

Незнання того, що викликає мігрень, ускладнює її лікування. Хоча вилікувати неможливо, є деякі ліки, які використовуються для лікування болю, коли він починається. Інші ліки є профілактичними і в першу чергу запобігають появі мігрені.

Проте, оскільки причиною мігрені є стрес, навчитися справлятися зі стресом також може виявитися корисним інструментом.

Йога та медитація можуть покращити якість життя

Йога та медитація вважаються методами зниження стресу на основі уваги (MBSR). І дослідження показують, що вони можуть бути корисними для зменшення частоти та інтенсивності мігрені. У дослідженні 2020 року, опублікованому в JAMA Internal Medicine, вчені вивчили результати 89 учасників, які страждали від 4 до 20 мігреней на місяць.

Учасників поділили на дві групи: 44 людини отримали літературу про мігрень та лікування, а решта 45 отримали аудіозаписи занять йогою та медитацією для занять по 30 хвилин на день. Після закінчення 12 тижнів обидві групи повідомляли, що у них було менше мігреней. Але група, яка практикувала MBSR, відзначила кращу якість життя, меншу кількість симптомів депресії та зменшення неприємностей та інтенсивності болю.

Результати показують, що MBSR допоміг учасникам вивчити новий спосіб лікування болю, який може вплинути на здоров'я в довгостроковій перспективі. Крім того, позитивні результати зберігалися до 36 тижнів.

Джерело