Йдеться про санаторії “Рубін” та “Янтар” – їх буде модернізовано під житло для вимушено переміщених осіб (ВПО). Про це повідомило агенство “Інтерфакс-Україна” з посиланням на юридичну фірму Integrites, яка виступає консультантом Трускавецької міської громади за цим проєктом.
“У межах проєкту планується модернізувати під будинки із загальними приміщеннями (їдальні, соціальні центри) будівлі санаторіїв “Рубін” та “Янтар” загальною площею орієнтовно 32 тис. кв. м, розташовані в центральній частині міста Трускавця. Вони були законсервовані на початку російської агресії у 2014-2015 роках”, – сказав агентству партнер Integrites Олег Загнітко. За його словами, у результаті від 1,6 тис. до 3 тис. осіб. – і сім’ї, і самотні особи – отримають житло.
Проєкт пропонується реалізувати на основі державно-приватного партнерства (ДПП) із метою інтеграції ВПО в економіку субрегіону. Integrites із липня 2022-го консультує місто щодо фінансової та управлінської структури ДПП.
Наразі Integrites опікується юридичним та фінансовим структуруванням із метою перепланування та перепрофілювання декількох будівель у центрі міста. Це дасть змогу швидко ревіталізувати мікрорайон у курортному субрегіоні із залученням низки ресурсних джерел.
Проєкт у Трускавці є частиною Rehousing Ukraine Initiative (Ініціативи житлового забезпечення України). ІЖУ – це партнерство Інституту доступного житла (Affordable Housing Institute) – неприбуткової організації, зареєстрованої в США, та Integrites із залученням за потреби індивідуальних та інституційних фахівців. Команда ІЖУ допомагає Україні відновитися після російського вторгнення та розглядає житло загалом і тимчасове житло для ВПО, зокрема як ключ до швидкого, сильного та сучасного відновлення.
Зараз санаторії «Рубін» та «Янтар» належать до ПрАТ «Трускавецькурорт», на яке у жовтні цього року було накладено арешт у межах кримінального провадження щодо відчуження майна об’єктів нерухомості, які перебували в управлінні Федерації професійних спілок України, ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» та ПрАТ «Укрпрофтур».
«Як ми бачимо з мотиваційної частини постанови суду, об’єкти можуть повернутися у державну власність під керівництвом Федерації профспілок. У цьому випадку здійснення ДПП може спроститися, але проведення конкурсу на відбір приватного партнера, найімовірніше, потребуватиме більшого часу на підготовку», – прокоментував ситуацію Загнітко.
До структури ПрАТ “Трускавецькурорт” входять санаторії “Весна”, “Кристал”, “Алмаз”, “Янтар”, “Рубін”, “Берізка” (усі – Трускавець). Кінцевий бенефіціар – Павло Якубенко. Зареєстрований капітал ПрАТ становить 174,8 млн грн.
За даними підприємства за 2019 рік, його чистий прибуток становив 91,9 млн грн.
Залиште відповідь