Допомагали студенти Львівського училища: волонтери ГО «Пекельні кажани» розробили унікальне багі для військових

Розробники багі. Львівщина

Максимальна швидкість авто по бездоріжжю – 90 кілометрів на годину.

Львівські розробники-волонтери створили багі, яке здатне пересуватися по бездоріжжю та долати різноманітні перешкоди.

Як розповіли розробники, багі є унікальним, адже було створене з «нуля», без попереднього проєкту та креслень, що забезпечує не лише простоту конструкції, але й невибагливість в ремонті. Авто належить до класу легких тактичних авто та володіє високим кліренсом і маневреністю з дуже малим радіусом розвороту.

Співрозробник проєкту Тарас Януш розповів, що розробка і виготовлення зайняли майже 9 місяців.

«Ми проєктували та створювали транспорт самостійно та розробили його через те, що є попит. Він допомагає нашим хлопцям і дівчатам на передовій. Такі авто прості у використанні, в них велика прохідність по бездоріжжю, на них можна ставити багато кулеметних точок, вони тихі і можуть служити для вивозу поранених. Це – перший багі, створений відповідно до запитів воїнів. Він поїде на фронт найближчими днями і хотілось би виробляти такі транспортні засоби і надалі» – зазначив Тарас Януш.

Другий розробник Юрій Бурак розказав, що максимальна швидкість авто по бездоріжжю становить 90 кілометрів на годину, а по трасі – 110. 

«Його вантажопідйомність – понад тонна. Може вмістити 3 осіб екіпажу та 1 пораненого. Це повнопривідне багі з блокованим середнім диференціалом – моменти розкидуються на всі чотири колеса. Тут є понижена передача у поєднанні з чотириступеневою коробкою передач. Ця машина за своїми характеристиками проїде всюди, де потрібно. На цьому багі встановлено дві кулеметні точки під ПКМ калібру 7,62 міліметри з можливістю встановити Браунінг 50 калібру, що є серйозною зброєю», – сказав Юрій Бурак. 

Він додав, що кожне багі роблять під чіткою координацією військових та відповідно до їхніх потреб. Таким чином машина зразу може після обкатки ставати на бойові чергування та виїзди. 

«У нас є досвід роботи з декількома машинами такого типу, які виконують бойові завдання», – резюмував Юрій Бурак.

Кошти на створення багі залучила Маріанна  з громадської організації «Пекельні кажани».

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації