Донецький національний технічний університет (ДонНТУ), який з вересня цього року переїхав і базується у місті Дрогобичі, продовжує на новому місці активну наукову діяльність. Зокрема, з 24 вересня по 5 листопада в межах проєкту EDUTIP (Енергоефективний цифровий університет для промоції технічних інновацій) ДонНТУ проводить в Дрогобицькій громаді конкурс інноваційних науково-технічних STEM-проєктів «SMART-громада». Про це повідомляє офіційний сайт вишу.
«SMART-громада» – конкурсне ІТ-змагання серед старшокласників та студентів коледжів, що покликане спонукати молодь до генерування нових ідей, сприяти розвитку STEAM-освіти та впровадженню сучасних технологій в освітній процес. Основне конкурсне завдання полягає в розробці smart-рішення, яке може бути використано для розв’язання нагальних проблем громади, створення більш комфортних та безпечних умов роботи, навчання або дозвілля.
Участь у конкурсі для учнів – можливість розвитку технічних та креативних навичок, поглиблення знань з ІТ, профорієнтація, можливість запустити свій перший стартап. Для вчителів – робота в команді, запровадження STEAM підходів, міждисциплінарний зв’язок, робота із сучасним обладнанням.
На конкурс «SMART-громада» було подано близько 10 заявок, зокрема і з сусідніх громад, у фінал пройшли 5 проєктів – 3 від навчальних закладів Дрогобича та по одному з Бориславської громади і Трускавця:
– «Сонячні інноватори», м. Дрогобич, Дрогобицький механіко-технологічний коледж з проєктом сонячної лавки для підзарядки гаджетів;
– «Кодові магістри», с. Попелі, Бориславська ТГ, Дрогобицький р-н, Попелівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ рівнів Бориславської міської ради Львівської області з проєктом інклюзивної системи розумного будинку;
– «SMART.COM», м. Трускавець, Трускавецька СЗШ№3 з проєктом автоматизованої системи вирощування мікрозелені;
– «Науковці», м. Дрогобич, Дрогобицький науковий ліцей імені Богдана Лепкого з проєктом лазерного тиру, що можна використовувати в школі і не тільки;
– «RoboDro», м.Дрогобич, Ліцей №2 Дрогобицької міської ради з проєктом віртуальної шкільної бібліотеки.
Учасники конкурсу проходять навчання, отримують консультації від запрошених експертів та працюють над своїми проєктами під менторством студентів ДонНТУ. Усі команди-фіналісти отримали від організаторів стартові набори для реалізації своїх ідей.
Представники університету зустрілися з керівництвом навчальних закладів, проєкти яких пройшли відбір у фінал, та обговорили перспективи й напрямки співробітництва.
Зокрема старший викладач кафедри автоматики і телекомунікацій Гліб Ступак провів консультації для членів команди, відповів на питання, передав повний комплект матеріалів, необхідних для реалізації кожного проєкту, та пояснив особливості застосування наданого обладнання.
В.о. проректора з НПР Вікторія Воропаєва підкреслила, що кожна команда вже заслуговує на перемогу, оскільки всі проєкти мають інноваційні підходи до розв’язання нагальних проблем школи або громади. Важливо, що учасники прагнуть не просто реалізувати свої ідеї, а зробити внесок у покращення суспільства.
5 листопада в Дрогобичі відбудеться презентація проєктів, де і буде визначено переможців конкурсу.
Залиште відповідь