Реформована система закупівель в Міністерстві оборони України, яка прийшла на заміну старій пострадянській, що породжувала корупційні ризики, вже показала свою ефективність.
Про це заявив заступник Міністра оборони України Дмитро Кліменков під час пресконференції «Як Антикорупційна рада допомагає боротися з корупційними ризиками в Міноборони» в інформагентстві «Укрінформ», передає МОУ.
За його словами, результатом ефективності роботи нової системи закупівель вже стала економія коштів на мільярди гривень.
«Відтепер Міноборони лише встановлює правила, а безпосередніми закупівлями займаються спеціалізовані агенції — «Державний оператор тилу» та «Агенція оборонних закупівель». Станом на початок квітня «Державний оператор тилу» уклав понад 180 договорів на 28,3 млрд грн. Результат суттєвий — конкуренція на торгах дозволила зекономити державі 8,5 млрд грн. Кожна зекономлена гривня важлива, оскільки потім йде на закупівлю додаткового озброєння або іншої потрібної продукції для військових», — розповів заступник Міністра оборони.
Він також зазначив, що завдяки новій команді «Агенція оборонних закупівель» за I квартал 2024 року уклала рекордну кількість контрактів щодо закупівлі як імпортної продукції, так і української — більше, ніж за увесь минулий рік.
«Наразі Міноборони працює в напрямку реформування децентралізованих закупівель. Важливим напрямком залишається розвиток співпраці з НАТО. У структурі МОУ створений Департамент політики закупівель, який веде діалог з експертами Альянсу щодо розробки нових підходів до оборонних закупівель, щоб підвищити їхню ефективність та прозорість», — підсумував Дмитро Кліменков.
Як повідомляла АрміяInform, 26 квітня 2024 року Громадська антикорупційна рада при МОУ підбила підсумки роботи.
Залиште відповідь