Ці 4 продукти є шкідливими для людського мозку

Цукрозамінник Аспартам

Якщо ви ніколи раніше не чули цієї назви, це ще не означає, що вам нема чого боятися. Аспартам — один з найпоширеніших цукрозамінників, який активно використовується у виробництві дієтичних продуктів — низькокалорійних йогуртів, десертів, газованих напоїв з маркуванням sugar free, жувальної гумки, сиропів від кашлю і навіть деяких полівітамінах. Він дуже солодкий і практично не містить калорій, тому його так люблять виробники для схуднення. Проте, аспартам може завдати організму куди більшої шкоди, ніж кілька зайвих кілограмів. Речовина підвищує рівень фенілаланіну і аспаргінової кислоти — сполук, які можуть пригнічувати нейромедіатори, дофамін, норепінефрин і серотонін — головні регулятори нейрофізіологічної активності, інформує Ukr.Media.

Продукти з білої муки

При виробництві білого борошна видаляються багаті корисними поживними речовинами висівки і зародки, які містять харчові волокна, вітаміни групи В, залізо, магній і вітамін Е. Залишається тільки крохмалистий ендосперм, який продовжує термін зберігання зерна. Оброблене борошно має значно вищий глікемічний індекс, тобто стрімко підвищує рівень цукру в крові, через що погіршується робота мозку і зростає ризик розвитку недоумства і хвороби Альцгеймера.

Смажена їжа

Звичайно, від фастфуду та інших смажених в маслі продуктів ми і так часто відмовляємося, щоб не набрати кілограми, однак якщо від зайвої ваги вас можуть врятувати пара зайвих годин, проведених в спортзалі, то з тими втратами, які смажена їжа завдає мозку, спорт, на жаль, не впорається. Регулярне вживання смажених продуктів може привести до підвищення рівня холестерину в крові і серйозних проблем з серцем і судинами, а здоров'я судин безпосередньо пов'язане зі здоров'ям мозку.

Продукти з низьким вмістом клітковини

Хоча продукти з низьким вмістом клітковини можуть бути не так шкідливі для мозку, як перераховані вище, вони все одно стануть не самим здоровим вибором. Багата клітковиною їжі уповільнює засвоєння їжі, яку ви їсте, що призводить до зниження інсулінової реакції організму, що знижує окислювальний стрес і ризик розвитку діабету і хронічних захворювань серця і мозку.

Джерело