Чи потрібно зберігати відкриту соняшникову олію в холодильнику

Ємність з соняшниковою олією повинна розташовуватися на кухні таким чином, щоб на неї не потрапляло сонячне світло, інформує Ukr.Media.

Багато людей переконані: пляшку з соняшниковою олією після відкриття слід поміщати в холодильник. Експерти пояснюють, що така олія не повинна піддаватися частим перепадам температур.

Соняшникову олію не можна піддавати заморожуванню і частим перепадам температур, так як це призводить до руйнування корисних речовин.

Якщо хочеться, пляшку з олією після відкриття можна помістити в холодильник, знайшовши для неї місце, де продукт не буде піддаватися надмірному охолодженню. У такому разі краще вибрати нижню полицю холодильника.

Поза холодильником соняшникову олію слід зберігати в закритому місці, яке не є сусідами з плитою або батареєю — до такого місця повинне надходити прохолодне повітря. Також олію обов'язково потрібно тримати в темряві — на світлі, будучи відкритою, вона починає швидко окислюватися.

В цілому, краще не захоплюватися смаженням на соняшниковій олії. Вона відрізняється великою кількістю поліненасичених жирів, які при високих температурах можуть перетворюватися в канцерогени. За порадами медиків, смажити на топленому маслі корисніше — воно краще переносить нагрів.

Джерело