Через війну у Львові можливі спалахи інфекцій

Фото: 45.mchs.gov.ru У місцях численного скупчення людей можуть виникнути спалахи хвороб

З початку російської агресії Львівщина прийняла сотні тисяч переселенців. Тому в департаменті охорони здоров’я побоюються, що скупчення людей може спровокувати спалахи різних інфекційних захворювань.

Через збільшення кількості людей у ​​Львові та області та внутрішньої міграції переселенців висока ймовірність поширення, спалахів низки інфекцій та хвороб. Про це на брифінгу повідомив керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Орест Чемерис.

Насамперед це стосується гострих кишкових інфекцій, туберкульозу, гепатитів.

«Збільшення кількості населення у Львові, численні місця масового поселення додають тривоги, що дійсно через це можуть поширюватися в різні захворювання. Масових спалахів у нас не виникало, але кілька одиничних спалахів гострої кишкової інфекції в місцях масового поселення всередині переміщених осіб було. Кількість хворих була невеликою — від п’яти до 17 осіб. Усі пацієнти отримали медичну допомогу і вже у задовільному стані», — каже Чемерис, відповідаючи на запитання журналіста Тvoemisto.tv.

За його словами, щоб убезпечити населення від різних хвороб, за особами, які тимчасово приїхали до Львова та області, спостерігають лікарі. Також медики працюють в осередках, організовуючи масові виїзди.

Нагадаємо, вже в 14 країнах, у тому числі в США та Європі зафіксували випадки захворювання на мавпячу віспу, попередницю якої вдалося остаточно перемогти у 1970-х роках. В Україні вірусу наразі не виявлено.

Джерело