Британська естетика в дизайні будинку.



Англійський стиль в інтер’єрі – це напрямок в архітектурі та дизайні, що поєднує стилістичні рухи та мотиви етнічних груп як самої аристократичної Англії, так і інших країн світу, від романського до класицизму. Основні принципи — консерватизм, стриманість, упорядкованість та якість кожної деталі. Характеристики стилю – переважання старовини, антикварних меблів, еклектичного декору та декоративних елементів стилізованих під ретро, у поєднанні з новими (сучасними) тенденціями моди та дизайну.


Будинки та квартири у британському стилі – це синонім надійності, гостинності та затишку. Таке оформлення говорить про «стан» власника, адже в ньому застосовуються лише матеріали, меблі та прикраси гарної якості.


Напрямок затребуваний при будівництві заміських будинків, оздобленні котеджів, ресторанів та більярдних, готелів та готелів, просторих міських квартир. Незважаючи на його лаконічність, дизайн не виглядатиме завершеним без елегантного декору інтер’єру. Виготовлення гіпсової ліпнини за індивідуальним проектом зробить інтер’єр в англійському стилі виразним, вирішить масу конструктивних завдань.


Правила оформлення будинків у англійському стилі

Кімната у молодіжному англійському стилі

Цей дизайн проект будинку обирають консервативні, витончені люди з «аристократичним» смаком, які не зазнають безладу. Іноді такі речі стають сімейною реліквією, що передається від покоління до іншого. Щоб відтворити традиційний інтер’єр, що відображає ваше становище в суспільстві та любов до порядку, варто дотримуватись загальних рекомендацій щодо оформлення.


Оздоблення

Британський архітектурний стиль «вітає» цінні, натуральні матеріали — світле або темне дерево з ефектом «старіння». Серед найпопулярніших порід дерева: дуб, ясен, вишня, горіх. При оздобленні інтер’єру кухні дизайнери використовують природний або штучний камінь, ключовий штрих у ванній – керамічна плитка «природних» відтінків (світло-коричнева, пісочна).


Стіни

Англійська класика – дерев’яні стінові панелі, що покривають поверхню повністю або частково. Шпалери застосовують однотонні, неяскраві, приглушені відтінки, які поєднуються з кольором меблів. Винятком стає традиційна клітина. Ліпнину на стінах в інтер’єрі або на фасаді забарвлюють у тон обробки, але в сучасному англійському стилі вона може «м’яко» контрастувати з іншими деталями. Прийом є актуальним, якщо потрібно розмежувати простір на функціональні зони.


Підлога

Паркет темного або приглушеного бордового відтінку — варіант оформлення, який виявиться виграшним. Покриття для підлоги обробляють лаком або спеціальними засобами, які підкреслюють «старовину» матеріалу. Доповнить затишну обстановку м’який, пухнастий килим – у велику клітку або однотонний світлий (бежевий, білий, «пилово-зелений»). На кухні та в санвузлі підлогу облицьовують плиткою натуральних тонів.


Стеля

Хороша ідея дизайну стелі у просторому заміському будинку з великою вітальнею – перехресні балки або кесони. У малогабаритній квартирі кесонні конструкції недоречні, оскільки дуже велика можливість візуально зменшити і без того «стиснутий» простір. У невеликій кімнаті краще зробити світлу, однотонну стелю. А додасть інтер’єру «лиска» витончена кришталева люстра.

Стелі оздоблюють ліпниною, що поєднується з фоновим кольором.


Предмети меблів

М’які меблі — ґрунтовні, з симетричними «обтічними» формами, витонченими вишитими подушками. Оббивка з натуральної шкіри або щільного текстилю із принтом клітини, мініатюрних візерунків. В інтер’єрі кухні добре виглядатиме широкий дерев’яний стіл з масивними ніжками та різьбленими фрагментами. Для оформлення спальні вибирають ліжка з «важкими» балдахінами.

При виборі меблів важливою є функціональність. Висувні ящики, полиці та інші системи зберігання будуть перевагою.


Вікна та двері

При оформленні віконних отворів дизайнери радять відмовитись від пластику на користь дерева. Для кімнат в англійському стилі характерні високі вікна з різнокольоровими вітражами, широкими рамами, фактурними карнизами. Дерев’яні масивні двері оздоблюють різьбленням, деталями з бронзи або латуні.


Текстиль

Напрямок не «прийме» дешевих тканин. Тільки вишуканий текстиль – важкі портьєри, щільна та міцна оббивка. Тканини використовують однотонні, натуральні «ненав’язливі» відтінки. З принтів допускається клітина, рослинні мотиви, широка смужка чи традиційний візерунок пейслі.


Освітлення


Англійці віддають перевагу «м’якому напівтемряві». Для ефекту розсіяного освітлення вибирають основне джерело світла (у вигляді елегантної кришталевої люстри) і доповнюють його настінними світильниками, торшерами. Для традиційної вітальні в англійському стилі, можна купити позолочені або бронзові свічники антикварні і запалювати свічки вечорами.





Джерело