Бізнес онлайн: в мережі добре йдуть хендмейд та їжа

В умовах кризи українці все частіше воліють заробляти в мережі. Які зараз тренди на ринку онлайн-зайнятості і які напрями будуть найдохіднішими вже завтра, передає gazetapo.lviv.ua.

Власноруч. Зараз динамічно розвивається продаж в мережі товарів власного виготовлення — з приходом кризи народ намагається монетизувати своє хобі. За словами керівника хендмейд-платформи Crafta.ua Олександра Юр'єва, не менше 120 тис. українців заробляють на продажу виробів (на 30-40% більше, ніж рік тому). Так, покупці оформлюють близько 12 тис. замовлень щомісяця і за 2016-й витратили на них 7 млн грн. "Українці втомилися від неякісних і однотипних китайських товарів, а купувати якісне українське зараз модно. З'явилося розуміння, що хендмейд — це повноцінна заміна фабричним речей, таких як меблі, посуд, текстиль, а не лише мило, прикраси і дрібнички. Зараз найбільш популярні — аксесуари (у 2016 році їх частка склала 22% від всіх продажів на Crafta), одяг та декор для дому. Великі перспективи у меблів, одягу й посуду".

ХАЛТУРА. Частіше люди погоджуються і на халтури. Про це свідчить статистика сервісу замовлення послуг Kabanchik.ua: у 2016-му разових доручень тут виконали на 26 млн грн. Так підробляють більше 300 тис. чоловік, щодня закриваючи понад 700 замовлень. Приміром, за разову роботу прочищення каналізації можна отримати від 250 грн, а за дизайн листівки — від 300 грн. "Тільки за рік попит на додатковий зарабіток виріс на 41,5%, — розповідає засновник ресурсу Роман Киригетов. — Якщо ще три роки тому найпопулярнішими послугами були кур'єрська доставка та роздача листівок, то сьогодні це послуги будівельників і домашніх майстрів". Крім того, заробляти зараз можна, навіть не маючи спецнавиков: взяти до себе тварини принесе від 80 грн за добу, за розміщення одного оголошення платять до 2 грн.

ПІШЛИ В МЕРЕЖУ. Ще один тренд — відмовитися від оренди магазину і перевести свій бізнес в інтернет. У 2016-му на торговому майданчику Prom.ua почали свою справу 111 тис. нових продавців — так і витрати менше, і охоплення покупців більше. Наприклад, співвласник інтернет-магазину аксесуарів для гаджетів Олександр Авраменко починав з капіталом 4000 грн: "Ми постійно аналізували попит. Коли товар залежувався, то продавали його за акційними цінами і більше не закуповували. Ми змогли розширити асортимент з 5 до 2000 одиниць". Ще один продавець на платформі Bigl.ua Євген Ковпенко закрив свої магазини техніки і заснував інтернет-магазин гаджетів: "Я був переконаний, що люди не будуть купувати в інтернеті. Але коли став аналізувати причини невдач раніше успішного бізнесу, то зрозумів: за наявності п'яти магазинів і складу у мене були високі витрати на їх утримання і при цьому маленький охоплення покупців".

ХЛІБНІ ТОВАРИ. За словами експертів, щоб добре заробляти в інтернеті, важливо правильно вибрати напрямок. Якщо в останні роки в топі були одяг, аксесуари, гаджети та товари для будинку, то зараз, за даними аналітиків Prom.ua, рвонули вперед чотири нових напрямки. У 2016-му українці купили понад 1 млн товарів для краси, в той час як в 2015-му ця цифра становила лише 543,3 тис. (приріст 99%). Книжок і товарів для хобі (в основному рукоділля) купили 785,1 тис. штук, а в 2015-м — 375,7 тис. (приріст 108%). Кількість угод з харчових продуктів зросла на 128% — з 193,6 тис. у 2015-му до 441,2 тис. в 2016-м. Також стали купувати більше інструментів — 228 тис в 2016-му проти 107,6 тис. в 2015-му (приріст 112%). За словами експертів, попит на товари в цих категоріях відкриває нові можливості для розвитку дрібного бізнесу.

Джерело