Байден: На шляху України до миру — тільки Росія

Фото: Getty Images Джо Байден підкреслив, що лише Росія може негайно покласти край війні проти України

Ціна за мир для Росії – це капітуляція України, українські території та українські діти, зазначив американський лідер.

Єдиною перешкодою для мирного врегулювання в Україні є дії Росії. Про це сказав президент США Джо Байден у своїй промові на Генеральній асамблеї ООН у Нью-Йорку у вівторок, 19 вересня.

«Незаконна, неспровокована, загарбницька війна, розв’язана Росією проти її сусіда України. Як і всі країни світу, США хочуть, щоб ця війна закінчилася. Жодна країна не прагне закінчення цієї війни більше, ніж Україна. Ми рішуче підтримуємо Україну в її зусиллях щодо досягнення дипломатичного рішення, яке забезпечить справедливий і міцний мир. Тільки Росія, тільки Росія відповідальна за цю війну», – заявив він.

Джо Байден підкреслив, що лише Росія може негайно покласти край війні проти України.

«І тільки Росія стоїть на шляху до миру, тому що ціна за мир для Росії – це капітуляція України, території України та діти України. Росія вважає, що світ втомиться і дозволить їй без наслідків жорстоко поводитися з Україною. Але я вас запитую: якщо ми відмовимося від основних принципів США заради умиротворення агресора, чи зможе будь-яка держава – член цього органу почуватися впевненою у своєму захисті? Якщо ми дозволимо розділити Україну, чи буде забезпечено незалежність будь-якої нації? Я з усією повагою припустив би, що відповідь – ні», – сказав президент США.

Він закликав протистояти цій «неприкритій агресії сьогодні та стримувати інших потенційних агресорів завтра».

«Ось чому Сполучені Штати разом із нашими союзниками та партнерами у всьому світі і далі підтримуватимуть хоробрий народ України, який захищає свій суверенітет, територіальну цілісність і свою свободу», – запевнив президент.

На думку Байдена, це інвестиція не лише в майбутнє України, а й у майбутнє кожної країни, яка прагне миру, що «базується на основних правилах, які однаково застосовні до всіх націй і підтримують права кожної нації, незалежно від того, наскільки вона велика чи мала».

Раніше генсек ООН Антоніу Гутерреш заявив, що вторгнення Росії в Україну порушує Статут ООН і міжнародне право, а також спричинило «цілу хвилю жахів». Також він закликав реформувати Радбез ООН.

Україна звільнила більше половини окупованих земель — Міллі

Джерело