Штайнмаєр пояснив, у чому розрахунок Путіна

Фото: bundespraesident.de Франк-Вальтер Штайнмаєр виступив на німецько-українській конференції у Лейпцигу

Німеччина не забуде про Україну і не зробить Володимиру Путіну такої послуги, запевнив Франк-Вальтер Штайнмаєр.

Світ ніколи не звикне до нелюдської агресивної війни, яку розпочав президент Росії Володимир Путін проти українського народу. Україна і надалі перебуватиме у центрі уваги. Про це сказав президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр на німецько-українській конференції муніципальних партнерств у Лейпцигу, повідомила його пресслужба у середу, 15 жовтня.

Він запевнив, що Німеччина твердо стоїть на боці України і буде поруч, доки це буде необхідно.

«Україна тим більше потребує нашої підтримки зараз, коли на Близькому Сході триває війна, і Україна більше не отримує тієї уваги, якої вона так гостро потребує. Розрахунок Путіна такий: світ має забути Україну. Але я тут чітко кажу: ми не повинні й не будемо робити Путіну цієї послуги! Ми не зможемо звикнути до незаконної та нелюдської агресивної війни Росії», – заявив Штайнмаєр.

За його словами, саме зараз важливо консолідувати партнерські відносини та розраховувати на довгострокову підтримку, «тому що війна не закінчилася лише тому, що заголовки затьмарили інші конфлікти».

Штайнмаєр підкреслив, що майбутня зима знову буде дуже складною для України.

«Звідси й ініціатива створення «зимової захисної парасольки» для кращого захисту української інфраструктури та забезпечення населення теплом і електроенергією взимку. Тому що ми всі знаємо: Кремль також використовує енергію як зброю. І не лише це! Ми бачили найжорстокіші методи ведення війни», – резюмував президент ФРН.

Нагадаємо, за час повномасштабної війни Німеччина стала одним з ключових союзників України і вийшла на друге місце за розміром військової допомоги.

14 листопада ЗМІ повідомили, що уряд ФРН змінив бюджет на 2024 рік, щоб надати Україні зброю на 8 млрд євро – удвічі більше, ніж це спершу планувалось.

Джерело