80 нових піротехнічних підрозділів розміновуватимуть Україну

На сьогодні піротехнічних підрозділів вистачає, але з подальшою деокупацією України потреба в кількості  фахівців для розмінування буде зростати. Саме тому вже зараз розпочалося навчання нових підрозділів із залучанням міжнародних партнерів.

Про це повідомляє речниця Міністерства внутрішніх справ Альона Матвєєва.

«Нині піротехніки справляються з обсягом. Проте територій буде ставати все більше. Чим швидше ми будемо їх забирати, тим більше треба буде піротехніків… Зараз ми говоримо про первинне розмінування, яке плануємо зробити впродовж року після деокупації всіх територій. А вже загальне розмінування, зокрема лісів і полів, потребує більше часу від 5 до 10 років», підкреслила речниця.

Альона Матвєєва повідомила про потребу як у технічному укомплектуванні цих підрозділів, так і в навчанні. Кожен такий підрозділ буде включати в себе дві одиниці техніки, інженерне обладнання для розмінування і захисний одяг для працівників.

За словами речниці, для навчання нових піротехніків і підвищення кваліфікації вже працюючих організовано проведення на базі Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування та швидкого реагування тренінгів та навчальних курсів.

«До навчання долучилися група естонського персоналу зі знешкодження саморобних вибухових пристроїв Центру рятувальних служб Естонії та Центру оборони, Данська рада у справах біженців та Данська група з розмінування, а також проєкт міжнародної технічної допомоги ОБСЄ «Розвиток потенціалу України з протимінної діяльності», поінформувала речниця МВС.

Водночас вона зазначила, що на сьогодні чимало міжнародних партнерів виявляють бажання взяти участь у гуманітарному розмінуванні України. Зокрема, у рамках міжнародної співпраці Міжрегіональний центр гуманітарного розмінування ДСНС підписав меморандуми про співробітництво у сфері протимінної діяльності з Женевським центром гуманітарного розмінування, а також з Хорватським центром протимінної діяльності Центром випробувань, розробок та навчання.

Джерело