У Маріуполі окупанти збирають особисті дані жителів та вербують евакуйованих громадян

Окупаційна адміністрація Маріуполя застосовує нові методи збору інформації про мешканців, які залишаються в місті. Загарбники організували прийом заявок про пошкоджене (зруйноване) майно під час бойових дій.

Про це повідомляє Головне управління розвідки МО України.

Для цього, громадянам необхідно подати заявку на відбудову житлових помешкань або відшкодування, у разі якщо відбудувати неможливо. В заяві в обов’язковому порядку вказується, що майно, начебто, було пошкоджене в результаті обстрілів ЗСУ.

Необхідно перерахувати всіх власників житлового помешкання, а також зареєстрованих там громадян і надати інформацію щодо місця їхнього нинішнього перебування. Якщо зареєстровані в помешканні громадяни виїхали на підконтрольну Україні територію або закордон (окрім рф та рб), осіб, які подали заявки, викликають на допит. Надалі вимагають встановити зв’язок з особами, що виїхали, та спробувати примусити їх до співпраці з окупантами.

Сам процес відбудови житлових помешкань досі не розпочався. Випадків грошових компенсацій за зруйноване житло, яке не підлягає відновленню, не зафіксовано.

Окупанти зносять зруйновані будівлі, проте постраждалим мешканцям варіанти для переселення до іншого житла не надають. Водночас особам, які втратили житло пропонують переселитися у помешкання місцевих мешканців, які вимушені були виїхати через бойові дії.

Джерело