5 правил успішного бізнесу та маркетингу

Можна прочитати мільйон книг про мотивації та продажі, але без практики вони нічого не варті. У цій статті ми розповімо про перевірені в справі поради. Запам'ятайте ці п'ять правил, і ваша кар'єра та бізнес підуть угору, ким би ви не були: хоч початківцем маркетологом, хоч амбітним стартапером, інформує gazetapo.lviv.ua.

Ставити реальну мету

Кожен другий представник малого бізнесу або маркетолог жадає «чарівної таблетки» для збільшення продажів і досягнення видатних результатів. Однак, якщо у тебе зараз 10 продажів, як їхня кількість зросте до 1 000 через місяць? Порахуйте, скільки компанія зможе отримувати від інтернет-маркетингу згідно з бізнес-моделлю та статистикою по ринку. Якщо не знаєте, як це зробити, то саме час розібратися. Необґрунтовані очікування — перша ознака провалу проєкту.

Завжди чітко формулюйте завдання

Більшість замовників інтернет-реклами звикли працювати за схемою ресторану. Вони дивляться «меню» на сайті «замовляють»: доробити сайт, налаштувати рекламу та інше. Це гарна схема, якщо бажання підкріплені розрахунками. Однак, якщо «біль» незрозуміла, то зробити роботу якісно просто не вийде. Найдоречніший приклад — пацієнт із мігренню, який приходить у платну клініку та каже: «Хлопці, ріжте мені апендицит, або я піду до конкурентів».

Малий і середній бізнес, який бажає підвищити впізнаваність, передбачає охоплення, яке приведе клієнтів. Найпопулярніший захід: «Давайте ви просто розповісте про мене більшій кількості людей, і вони всі стануть моїми покупцями». Кажучи так, власники бізнесу не розуміють специфіки роботи інтернет-маркетингу, а розбіжність у розумінні завдання обминають роботу на старті.

Рішення — починати спілкування з виконавцем (як і з шефом, і з комерційним директором) не з бажання, а з реальних проблем (збільшити кількість продажів або підвищити впізнаваність компанії). До речі, так можна перевірити підрядника: якщо у відповідь на запит прийде прайс-лист, а не індивідуальне рішення — кидайте в спам, адже вам продають руки, а не голову.

Будьте чесним перед собою та партнерами

Причина багатьох проблем у бізнесі — секрети та недомовленість. Знайшли підрядника, вдарили по руках, уклали договір по пошуковому просуванню на виведення сайту в топ — і все, чекаємо успіху. У KPI зафіксували досягнення сайтом перших позицій у видачі, стартуємо. Через три місяці власник бізнесу лається, що не зріс середній чек або замовлень не стало набагато більше. Виявилося, весь цей час він стежив за цими показниками. У результаті проєкт не відбувся, маркетолог позбувся премії.

Вихід з цієї ситуації: нічого не приховувати, проговорювати кожну деталь і не боятися ставити питання. Чомусь багато хто думає, що верхній рядок у пошуку Google гарантує продажі. Насправді дуже багато обмежень, і найголовніше з них — конкуренція.

Вибираючи між маловідомим брендом і великим гравцем, користувач, швидше за все, клацне по другому оголошенню, навіть якщо воно буде розташоване нижче. Якщо клієнт розуміє — відмінно. У іншому випадку доводиться чесно пояснювати, що ми виконаємо план, але не чекайте миттєвого зростання продажів.

Рішення: домовлятися з партнерами та співробітниками, радитися, працювати в команді. Якщо клієнт незадоволений конверсією вигадати, як це виправити. Наприклад, збільшити кількість запитів або переробити семантичне ядро. Проте головне — чесність.

Не переставайте вивчати свій бізнес

Мало хто знає, за яким саме алгоритмом вони отримують клієнтів.

Причина невдач у маркетингу майже завжди криється в нестачі інформації. Тільки 1 % клієнтів налаштовує наскрізну аналітику, пов'язуючи дані з різних рекламних кампаній з базою. І це відносно міцні компанії. Для малого бізнесу такий рівень технологій надлишковий, але йдеться про банальну арифметику. Що на цьому моменті вигідніше: контекстна реклама, SEO або, наприклад, відеореклама? Якщо не порівнювати результат від каналів навіть у Excel і працювати навмання, то навряд чи допоможе навіть досвідчений підрядник.

Рішення: не покладатися на чуття або принцип «завжди так робили — навіщо щось міняти». Довіряйте тільки конкретним даним. Почніть із простого — заведіть облік хоча б на папері або в Excel, поставте на сайт лічильники. Попросіть підрядника допомогти, якщо картинка не складається. Виграють обидві сторони.

Завжди будьте готові до успіху

Часто можна почути таку думку: ось підуть покупці строєм, і компанія розбагатіє. За фактом бізнес часто горить на поточних заявках. Здається, що все відлагоджено: дзвонить телефон, комп'ютер умикнули, але ось клієнтів стало більше, і відділ зупинився: Олена захворіла, Коля у відпустці та інше. Начебто все при справі, але ніхто не знає, що робити.

Рішення: розраховувати на успіх, заздалегідь прокручуючи різні сценарії. Перед стартом експерти завжди рекомендують своїм клієнтам навчати менеджерів і працювати з постачальниками, планувати обробку звернень і в цілому думати наперед.

Джерело

Exit mobile version