Як попередити печію та що робити, якщо вона вже прийшла

Відчуття печії рано чи пізно приходить до кожного! Це не обов'язково свідчить про патологічні стани, іноді причина криється в гострій їжі або вагітності, але в будь-якому випадку, це дуже неприємно, інформує Ukr.Media.

Печія — відчуття печіння, яке іноді виникає за грудиною і підіймається до горла. Вона виникає, коли шлунковий сік потрапляє у стравохід і подразнює його стінки, цей процес називається кислотний рефлюкс.

Якщо у вас були повторювані епізоди печії — або будь-які інші симптоми кислотного рефлюксу, — ви можете спробувати наступне.

Їжте помірно і повільно

Коли шлунок переповнений, може виникнути печія. Тому не варто їсти багато і все за раз, краще харчуватися часто, але маленькими порціями.

Уникайте певних продуктів

Деякі продукти з більшою ймовірністю, ніж інші, викликають кислотний рефлюкс, включаючи м'яту, жирну їжу, гостру їжу, помідори, цибулю, часник, каву, чай, шоколад і алкоголь. Якщо ви регулярно вживаєте якісь із цих продуктів, то спробуйте їх виключити і подивитися, як це вплине на ваш стан.

Не лягайте спати після їди

Коли ви стоїте або навіть сидите, сила тяжіння допомагає утримувати кислоту в шлунку (де їй і місце). Тому варто лягати спати хоча б через три години після приймання їжі.

Не рухайтеся надто швидко

Уникайте енергійних фізичних вправ протягом кількох годин після їжі. Прогулянка після вечері — це чудово, але більш інтенсивне тренування, особливо якщо воно включає нахили, може призвести до потрапляння кислоти у стравохід.

Скиньте вагу, якщо у вас є зайві кілограми

Зайва вага розтягує м'язову структуру, що підтримує нижній стравохідний сфінктер, зменшуючи тиск, що утримує його закритим. Це призводить до рефлюксу і печії.

Киньте курити

Нікотин може розслабляти нижній стравохідний сфінктер.

Що робити, якщо у вас вже печія

Якщо щось пішло не так і ви вже мучитеся з відчуттям печіння, то спробуйте наступні способи позбутися печії:

  • Підніміть плечі та голову. Не варто лежати, коли у вас печія, тому найкраще встати.
  • Випийте знежирене молоко. Молоко створить тимчасовий бар'єр між стравоходом і кислим вмістом шлунка.
  • Випийте трав'яний чай, наприклад, ромашковий.

Джерело

Exit mobile version