ЗСУ матиме шість батальйонів Leopard — Пісторіус

Танки Leopard 2 невдовзі з’являться на фронті в Україні

Союзники з НАТО повинні задовольнити потреби України щодо танків у середньостроковій перспективі, вважає глава Бундесверу.

Країни НАТО передадуть Україні два батальйони танків Leopard 2, а також чотири батальйони з Leopard 1. Сумарно це 160 бойових машин, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус в інтерв’ю для газети Die Welt, оприлюдненому у суботу, 1 квітня.

За його словами, ФРН, Польща та інші союзники відправлять Україні два батальйони Leopard 2 у складі 60 танків. А до кінця року до них додадуться чотири батальйони Leopard 1 – 100 танків.

При цьому міністр зазначив, що відправити для ЗСУ більше саме таких танків навряд чи вийде, оскільки «ресурси союзників обмежені» та Німеччина «не може віддати все, бо є резерви, які не можна витрачати».

«Я не бачу сценарію, за якого вийде відправити Україні додаткові Leopard понад те, про що було оголошено», – заявив Пісторіус.

При цьому він нагадав, що США та Велика Британія теж постачають танки Україні, тому разом союзники з НАТО мають задовольнити потреби України щодо танків у середньостроковій перспективі.

Нагадаємо, цього тижня Україна одержала 18 танків Leopard 2 від Німеччини. Крім того, міністр оборони Олексій Резніков особисто випробував німецькі БМП Marder, які прибули до України.

Джерело