Знайдіть для себе щось краще та припиніть чекати роботу мрії — отримайте її

Якщо ви хочете отримати роботу мрії, то вам потрібно щось зробити для цього. Це логічно. Робота мрії не падає в руки через безглузду випадковість — її знаходження вимагає чималої частки авантюризму, твердої волі, щирості. Набагато простіше потрапити на роботу, яка б "влаштовувала" по грошах. Була б "прийнятною" і "зручною". Але такий вид роботи жодним чином не пов'язаний з мрією. Мрія — це завжди щось екстраординарне. Щось, що являє собою справжній шлях. Але доступний цей шлях надзвичайно малій кількості людей — забагато хто боїться зробити крок убік, позбувшись звичного способу життя. Але ми сподіваємося, що ви сильна особистість, а значить, прочитавши наші думки з приводу компаній і влаштування на роботу, у вас вийде знайти те, що ви шукаєте, інформує gazetapo.lviv.ua.

Компанії не завжди знають, що вони шукають

Перш ніж відгукуватися на бажану вакансію, ви повинні зрозуміти, що більшість початківців компаній толком не знає, що вони хочуть бачити в своїх потенційних працівниках. В оголошеннях вони можуть написати що завгодно, але на ділі будуть вимагати щось інше.

Тому якщо вас запрошують на вакансію режисера, то не дивуйся, що ви будете просто ходити з камерою і знімати весілля. Якщо вас запрошують на посаду креативного директора, то не дивуйтеся, що вся ваша креативність буде зводитися до переговорів з рекламними фірмами і беззаперечного підпорядкування керівництву. Тому будьте уважні: завжди дізнавайтеся на співбесіді те, що від вас реально потрібно.

Компанії можуть займатися підготовкою самі

Деякі роботодавці найприємніші вакансії залишають для внутрішнього користування, готуючи необхідні кадри всередині компанії. Тому вони навчають вже наявних співробітників. Їх позиція: чим більше вкладати в співробітника, тим більше можна від нього отримати. Однак, з підготовкою співробітників є маса ризиків, особливо тимчасових, тому у вас завжди є шанс вломитися в таку компанію і запропонувати їй свої послуги. Використовуйте цю можливість. Ваше завдання — продемонструвати той факт, що у вас вже є навички, які вони шукають. Ваше завдання — довести, що ви кращий варіант, який у них є. Ваш драйв може начисто позбавити шансів конкурентів.

Увага до деталей

Чим можна вразити потенційного роботодавця? Увагою до деталей, яка відсутня практично у кожного другого претендента. Причому увага до деталей має на увазі не тільки прискіпливість в технічному сенсі, але і повне розуміння того, як ця робота (на яку ви хочете влаштуватися) поліпшить конкретні аспекти вашого життя або конкретні аспекти компанії. Робота мрії — це завжди робота, яка дає можливості для розвитку і в кар'єрному сенсі, і в більш загальному, життєвому. Навіть якщо компанія не шукає співробітників, то подібним підходом ви можете заслужити її повагу, і для вас можуть знайти місце.

Очікування для себе і для компанії

Окей, ви вже знайшли робоче місце своєї мрії, але не ломитесь туди відразу. Спочатку досліджуйте свої очікування від роботи і очікування роботодавця. Що ви хочете отримати від нового місця? Чи зможе ця вакансія дати вам те, що ви хочете? Що хоче від вас новий бос? Вивчіть перелік посадових обов'язків, вивчіть навички, які вам можуть стати в нагоді. Поставте перед собою цілі, які можуть поліпшити потенційну роботу. І лише після того, коли ви зрозумієте, що так — це те саме місце, де ви принесете користь компанії, тоді зв'язуйтеся з роботодавцем. Будьте чесні на співбесіді і викладіться на всі 100%, удача на вашому боці.

Не розповідайте, а показуйте

Підготуйте портфоліо, в якому буде перелік всіх проєктів, над якими ви працювали. Продемонструйте свій потенціал і досвід. Не потрібно обмежуватися словами. Поясніть, як ви справлялися з проблемами в інших компаніях, або розкажіть про свої плани (мається на увазі не особисте життя, а життя в рамках кар'єри).

Поясніть, як можна поліпшити вже працюючі проєкти в компанії. Якщо ви будете наполегливими і активними, то потенційні роботодавці, незважаючи на недоліки вашого резюме, можуть вибрати саме вас.

Зосередьтеся на проблемах і поліпшеннях

Нікому не потрібен посередній працівник. Найцінніший співробітник — це той, який може визначити проблему і знайти для неї рішення. Найцінніший співробітник — це той, хто здатний налагодити всі механізми таким чином, щоб виключити можливі збої в системі. Це стосується всіх професій без обмеження. Ви повинні бути людиною, яка вирішує проблеми, а не створює їх. І для цього потрібно бачити проблеми, які вже є. Відверто поговоріть з майбутнім начальником про них, обговоріть можливі варіанти, розкажіть про свої навички, які допоможуть ці проблеми вирішити. Тепер, вас приймуть, куди б ви не пішли.

Джерело

Exit mobile version