ЗМІ повідомили про рекордні поставки нафти з Росії морем

Найбільший ажіотаж спостерігається у терміналі Мурманська

Залишається дедалі менше часу для кораблів, що залишають порти Балтійського моря та арктичної зони РФ, щоб досягти пунктів призначення до того, як почнуть діяти санкції ЄС.

Минулого тижня морські постачання сирої нафти з Росії підскочили до п’ятимісячного максимуму. Про це повідомило агентство Bloomberg.

Зазначається, що залишається дедалі менше часу для кораблів, які залишають порти Балтійського моря та арктичної зони РФ, щоб досягти пунктів призначення до того, як почнуть діяти санкції Євросоюзу. Тому вантажопотік зріс до 3,6 млн барелів на добу — найвищого показника з початку червня.

Великобританія наслідувала приклад ЄС, заборонивши своїм компаніям надавати страхування та інші послуги суднам, що перевозять російську сиру нафту, якщо тільки вантаж не купується за ціною, нижчою від обмеження, встановленого «Великою сімкою». Цей крок, як і заборона ЄС, набуде чинності 5 грудня. Наголошується, що саме Лондон є важливим страховим ринком для транспортування нафти.

За інформацією видання, найбільший ажіотаж спостерігається в арктичному терміналі Мурманська.

«З Мурманська суднам потрібно більше часу, щоб досягти пунктів призначення в Азії, ніж із терміналів на Балтиці або в Чорному морі, і цей стрибок може відображати прагнення доставити обсяги до того, як санкції ЄС не дозволять суднам перевозити російську нафту і заборонять надавати страхові та інші послуги решті флоту», — йдеться у статті.

Крім того, кораблі, що залишають російські порти, стали «обережнішими» і взагалі не повідомляють про кінцевий порт вивантаження.

Зокрема, відбулося велике зростання кількості суден, які вказують своїм пунктом призначення Порт-Саїд або Суецький канал. При цьому вони можуть прямувати до Індії.

Танкери, які зараз завантажуються у Приморську чи Усть-Лузі, навряд чи досягнуть розвантажувальних терміналів у Китаї чи Індії, перш ніж почне діяти заборона ЄС.

Раніше повідомлялося, що країни G7 та Австралія попередньо домовилися про встановлення граничної фіксованої ціни на російську нафту наприкінці листопада.

Джерело