ЗМІ: Нафта РФ впала нижче запропонованої стелі цін

Фото: Совкомфлот Ціни на російську нафту почали падати

Ціни на нафту Urals наприкінці минулого тижня впали до 51,96 дол. за барель у порту Приморськ, зазначає Bloomberg.

Російська флагманська нафта Urals вкотре впала в ціні. Про це повідомило інформагентство Bloomberg у понеділок, 28 листопада.   Зокрема, ціни на Urals наприкінці минулого тижня впали до 51,96 дол. за барель у порту Приморськ на Балтійському морі. Крім того, до аналогічного рівня подешевшала нафта також у Новоросійську у Чорному морі.

Наприкінці минулого тижня дипломати ЄС обговорювали обмеження щодо продажу російської нафти у діапазоні 65–70 доларів за барель. Ці переговори планувалося відновити у понеділок, 28 листопада.   Проблема полягає у тому, що деякі країни ЄС, включаючи Польщу, наполягають на зниженні верхньої межі, щоби покарати Кремль за його війну в Україні. Натомість Греція, найбільший у світі власник нафтових танкерів, вважає за краще запровадити високе обмеження.   Дипломатам необхідно досягти одностайності, і цифра, на якій вони зупиняться, потім має бути прийнята G7, додає ЗМІ.

Видання зазначає, що зараз також є значна невизначеність щодо цін на російську нафту. Причина цього полягає у тому, що торгівля російськими нафтопродуктами стала менш прозорою з розгортанням війни.   Як повідомлялося раніше, ЄС пом’якшив обмеження цін на експорт російської нафти, відклавши його повну реалізацію та змінивши ключові положення щодо доставки.