Зловмисники розгорнули хакерську атаку, використавши лист нібито від військового вишу «/>

Відбулася чергова кібератака російської хакерської групи UAC-0057. Фахівці CERT-UA виявили файл «Збірник_тез_НУОУ_23.rar», який у випадку відкриття призведе до створення на комп’ютері жертви документа-приманки «16872_16_2023_03049.pdf» («Всеохоплююча оборона: досвід протидії збройній агресії рф проти України») та зрештою зараження шкідливою програмою Cobalt Strike Beacon.

Про це повідомляє Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України.

Це вже не перша атака цього угрупування, в якій воно діє від імені нібито Національного університету оборони України. Раніше зловмисники розсилали PPT-документ «daewdfq342r.ppt», що містить макрос та зображення-мініатюру з емблемою університету.

Також зловмисники групи UAC-0057 часто використовують для кібератак проти держорганів електронні листи на тему «рахунків» або «переказів».

Наприклад, це може бути розсилання XLS-документів із назвою «PerekazF17304072023.xls» та «Rahunok05072023.xls», які міститимуть макрос, що здійснює запуск шкідливої програми PicassoLoader.

Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA закликає відповідальних співробітників організацій не ігнорувати повідомлень про виявлення ознак аномальної активності та вживати невідкладних заходів зі зменшення «поверхні» атаки.

Джерело