загарбники економлять власні сили за рахунок населення тимчасово окупованої Луганщини

Ілюстративне фото

У тимчасово окупованих містах Луганщини посилено насильницьку мобілізацію: долучені керівники відділів кадрів підприємств та вчителі.

Про це повідомляє голова Луганської ОВА Сергій Гайдай у Телеграм.

«Полювання на чоловіків призовного віку на окупованій у 2014 році території Луганщини триває вже кілька місяців. У росії офіційно мобілізацію ще не оголошено, тому притоку нової сили звідти не вистачає, щоб компенсувати величезні втрати на фронті», — пише Сергій Гайдай.

Спочатку тим, в кого були гроші, вдавалося відкупитися від вірної смерті. Потім за ними ж приходили, але вже із «фсб». Згодом почали зникати чоловіки у захоплених нещодавно містах та селах. Повістки роздають у місцях скупчення людей, зокрема на ринках та в магазинах, а також під час громадських робіт із розбирання завалів.

У кого є можливість або зв’язки, намагаються покинути окуповану територію за будь-яку ціну, аби залишитися живими.

Так, у Ровеньках повістки змушують носити вчителів, яких викликають з відпустки. Навіть зафіксований випадок нападу на вчительку після її намагання вручити «листок щастя».

В Брянці за тиждень мобілізували близько 300 осіб – розшукували на вулицях, зупинках, громадському транспорті. Аналогічна ситуація й в Кадіївці.

У Луганську проводять бесіди із керівниками відділів кадрів підприємств, вимагають списки робітників чоловічої статі, зобов’язали для початку призвати по 10 осіб.

Джерело