За володіння машиною у Сінгапурі необхідно заплатити від $70 000

Фото: Getty Images У Сінгапурі значно зросла вартість сертифіката на володіння автомобілем

У місті-державі неможливо придбати машину без спеціального сертифіката, продаж якого контролює влада.

У Сінгапурі зросла вартість сертифікатів на право володіння автомобілями та іншими транспортними засобами. Про це йдеться в матеріалі ВВС News, опублікованому 5 жовтня.

Зазначається, що у 1990 році місто-держава запровадило систему десятирічного сертифіката на право володіння автомобілем (Certificate of Entitlement, або COE), як засіб боротьби із заторами.

Перш ніж придбати автомобіль, його потенційні власники мають отримати COE. Сертифікати продаються на аукціонах кожні два тижні і уряд контролює їх кількість (вона залежить від того, скільки старих автомобілів буде виведено з експлуатації)

Завдяки податкам і імпортним митам система COE зробила Сінгапур найдорожчою країною у світі для купівлі автомобіля.

Так, для малолітражок документ обійдеться у 76 000 доларів США, що вчетверо більше, ніж у 2020 році. За право володіння автомобілем категорії B доведеться заплатити понад 106 000 доларів США.

«Відкрита» категорія, яка не має обмежень щодо того, для яких автомобілів може використовуватися, також досягла рекордної ціни в майже 111 000 доларів США. 

Наприклад, нова стандартна Toyota Camry Hybrid коштує в Сінгапурі близько 182 000 доларів США, що включає вартість COE та податки. Це приблизно в шість разів дорожче, ніж у США.

Таким чином, уряд країни прагне заохотити мешканців користуватися системою громадського транспорту, яка визнана однією з найкращих у світі.

Сінгапур регулярно входить до числа країн з найбільшою кількістю мільйонерів, однак для середньостатистичного жителя із середньою зарплатою близько 70 000 сінгапурських доларів (51 000 доларів США) система COE ускладнила покупку автомобіля.

Станом на кінець минулого року, в Сінгапурі з населенням близько 5,5 мільйона осіб на дорогах налічувалося трохи менше ніж мільйон приватних автомобілів.

Раніше повідомлялося, що Єврокомісія оголосила про початок антидемпінгового розслідування щодо імпорту вироблених у Китаї електромобілів.

В Україні подорожчала реєстрація транспорту

Джерело