За минулий рік у понад 93 тисяч людей на Львівщині діагностували захворювання нирок: що треба знати про хвороби та їх профілактику

Всесвітній день нирки. Фото ілюстративне

14 березня – Всесвітній день нирки.

Мета цього дня – привернути увагу світової спільноти, громадян, професійних лікарів до профілактики та обізнаності про хвороби нирок, знизити частоту хронічних захворювань, зберегти здоровʼя та поліпшити якість життя. Хоча ефективні заходи щодо запобігання і прогресування нефрологічної патології вкрай важливі, пацієнти з захворюванням нирок, зокрема, ті, хто залежить від діалізу і трансплантації, їхні родини, також повинні відчувати підтримку, особливо протягом пандемій та інших складних часів. Про це повідомляють у Львівській обласній клінічній лікарні.

Так, на Львівщині, за 2023 рік вперше виявили хвороби нирок у 93 728 людей, 6 237 з них – діти, зазначають в департаменті охорони здоров’я Львівської ОВА.

Хвороби нирок є дуже підступними: вони розвиваються непомітно, аж до важкої форми. У групі ризику люди з цукровим діабетом, підвищеним артеріальним тиском, спадковим фактором. Також збільшується ймовірність виникнення проблем із нирками у тих, хто має надлишкову вагу, курить чи зловживає алкоголем.

Для збереження здоров’я нирок важливо:

— дотримуватися здорового способу життя;

— займатися спортом та бути фізично активним; 

— контролювати рівень цукру крові; 

— зменшити вживання солі, прянощів, алкоголю та відмовитися від куріння;

— уникати самолікування;

— контролювати артеріальний тиск;

— проводити профілактичні медичні обстеження, що дасть змогу виявити хворобу або попередити її прогресування. 

До теми: Львівські лікарі допомогли одужати дівчинці з трансплантованою ниркою

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації

Exit mobile version