З настанням глобального потепління, можливо вас зацікавить як люди справляються зі спекою в спекотних країнах

Глобальне потепління продовжує змінювати клімат, і ми вже повною мірою відчули, що кожен новий рік виявляється спекотніше попереднього. Навіть в наших широтах влітку настає аномальна спека, яка, втім, вже стає стандартом. І в майбутньому температура обіцяє тільки підвищуватися, інформує Ukr.Media.

Використання кондиціонера на перший погляд здається ідеальним рішенням, але саме такі неекологічні технології й привели до зміни клімату. Не варто забувати, що на Землі вже існують регіони з екстремально спекотною погодою і люди живуть там тисячоліттями. Які секрети допомагають їм боротися зі спекою?

Індонезія

Білі дахи будинків. Виявляється, колір даху значно впливає на температуру в приміщенні. В Індонезії було виявлено, що покриття дахів білою фарбою, що відбиває сонячне світло, дозволяє охолодити приміщення на цілих 10 градусів в найспекотніший час доби. Можливо, ви й не отримаєте саме такий результат, але пофарбувати дах тепловідбиваючою фарбою — відмінна ідея, якщо вам необхідно зберегти в будинку прохолоду.

Ізраїль

Навіси з сонячними панелями. В цей час в Тель-Авіві проводиться перше випробування проєкту під назвою «Сонячна тканина». Вона допомагає людям сховатися від спеки, не завдаючи шкоди екології, і при цьому висвітлює місто в нічний час. Навіси, що створюють тіні в громадських місцях, покриваються сонячними батареями й діють як вуличні ліхтарі, коли темніє. З цього можна винести простий урок: навіть якщо поблизу немає тіні, можна створити власну за допомогою навісів, парасольок, пергол — всього, що вкриє від сонця.

Саудівська Аравія та ряд інших країн

Світлий просторий одяг. У Саудівській Аравії, в Індії та інших країнах з жарким кліматом заведено одягатися у вільний одяг, зроблений з натуральної тканини світлого кольору. Тут діє те ж правило, що і з кольором дахів: світлий матеріал відбиває сонячні промені.

Країни Азії

Капелюхи у формі конуса. Традиційні плетені капелюхи, які носять жителі країн Азії, ідеально вкривають від спеки. Нерідко їх роблять з бамбука, так що вони досить легкі й настільки широкі, що захищають ще й від дощу. А в теплу погоду їх спеціально замочують у воді, створюючи таким чином персональний аналог випарного охолоджувача.

Індія, Пакистан, Бангладеш та інші

Охолоджуючі рушники. Жителі багатьох країн — Індії, Пакистану, Бангладеш, Південної й Південно-Східної Азії — носять довгий бавовняний рушник, пов'язуючи його то на шию, як шарф, то на голову, то на обличчя, а при крайній потребі навіть використовуючи як зброю — прив'язавши до одного кінця камінь. У спекотну погоду його змочують водою і накидають на шию і плечі, щоб охолодитися.

А сьогодні існують і спеціальні охолоджуючі рушники, які діють за таким же принципом, але із застосуванням нових технологій.

М'янма

Сонцезахисна паста танака. У М'янмі вже понад 2000 років люди покривають шкіру танакою — пастою світло-жовтого кольору, виготовленою з меленої кори місцевих дерев. Цей традиційний крем красиво виглядає, має приємний аромат сандалового дерева, охолоджує шкіру і захищає її від сонячних опіків. Танаку часто намазують товстим шаром на щоки й ніс — так само наноситься і звичайний сонцезахисний крем.

Іспанія

Післяобідня Сієста. Хоча назва "Сієста" походить з Іспанії, подрімати або просто відпочити після полудня, в найспекотнішу частину дня — традиційна практика всюди, в Європі й на Сході. Немає сенсу напружуватися в нестерпну спеку-краще влаштувати собі сієсту і подрімати після обіду, якщо є така можливість.

Єгипет

Віяло. Найдавніші докази використання ручних віял належать Єгипту, приблизно 2000 років до нашої ери — але цілком ймовірно, що вони були й раніше.

Механічний же вентилятор придумав Китайський винахідник Тін Хуан, що жив за часів династії Хань. У 180 році нашої ери він зібрав цілу систему з обертових вентиляторів: для управління була потрібна тільки одна людина, а охолоджуючого ефекту вистачало на весь будинок.

Індія

Вологі штори. Колись в Індії було загальноприйнято вішати на двері й вікна фіранки, виготовлені з ветівера — місцевої рослини. В особливо спекотний час доби тканину збризкували водою, щоб гаряче сухе повітря зовні ставало прохолодним і вологим в приміщенні.

Ця традиція згасла з поширенням кондиціонерів, але тепер вона знову набирає популярності, оскільки люди шукають більш екологічні способи охолодження будинку. Можна пошукати в магазинах подібні штори або вчинити трохи інакше — повісити в кімнаті щільні штори, які не пропускають світло і, відповідно, тепло.

Німеччина

Теплоізолююче будівництво. Традиційна архітектура з тропічних регіонів охоплює безліч методів охолодження будівель, і проєкти німецьких «пасивних будинків» враховують деякі з них, при цьому використовуючи сучасні матеріали та технології.

Пасивні будівлі будуються таким чином, щоб забезпечувати енергоощадження і підтримувати температуру в приміщенні за рахунок ізоляційних будівельних матеріалів, а також різних технологій збереження тепла в холодну погоду і прохолоди — в жарку без використання кондиціонерів.

Бразилія та Австралія

Перевірка зв'язку. У Бразилії та Австралії нещодавно запровадили соціальні програми підтримки вразливих членів суспільства: під час екстремальної спеки призначені працівники телефонують або відправляють листи таким громадянам, щоб дізнатися, чи в порядку вони.

Джерело

Exit mobile version