У Трускавці в 2027 році буде шість гімназій та один ліцей —

Новини Освіта Трускавець  У Трускавці в 2027 році буде шість гімназій та один ліцей

20 лютого у Трускавецькій міській раді під головуванням депутата Андрія Тріщука пройшло засідання постійної депутатської комісії з гуманітарних питань (освіти, культури, соціального захисту, охорони здоров’я, молодіжної політики), депутатської діяльності, законності, етики, регламенту, місцевого самоврядування.

Серед інших питань найцікавішим стало питання дорожньої карти реформування освітньої мережі, яку в Україні планується здійснити до 2027 року. Згідно реформи замість звичних шкіл будуть початкові школи, гімназії та ліцеї.

У Трускавецькій громаді планується організувати шість гімназій (1-9 класи) – дві у Трускавці на базі СЗШ №1 та НВК «СЗШ №2-гімназія» (це будуть Трускавецька гімназія № 1 та №2 відповідно) та чотири в селах (Доброгостівська, Модрицька, Уличненська та Орівська гімназії Трускавецької міської ради).

У Станилі діятиме початкова школа з дошкільним підрозділом. Натомість СЗШ №3 м. Трускавця буде переформатовано у єдиний в громаді Трускавецький ліцей, де вчитимуться учні 10-12 класів. Як перехідний варіант у ліцеї будуть і гімназійні класи (з 5 по 9). Ці плани ще обговорюватимуться на сесії, це проєкт рішення.

На завершення роботи комісії її голова Андрій Тріщук порушив питання заборгованості вчителям, зокрема щодо доплат (робота з учнями, які перебувають за кордоном, інші доплати). Як повідомив начальник освіти Орест Лобик, влада працює над розв’язанням цього питання і швидше за все освітянам заборговані кошти виплатять вже в березні.

Як повідомили в коментарі МедіаДрогобиччина в пресслужбі міської ради, припиняти набір в 10-ті класи та поспішати із переведенням шкіл, де є 10-11-ті класи, до статусу гімназій, у Трускавецькій громаді не поспішатимуть. “11-річки” функціонуватимуть до тих пір, поки це дозволятиме чинне законодавство.

“Ми не економимо на дітях”, – сказали нам у мерії.

Нагадаємо, у вересні 2027 року остаточно відбудеться запуск профільної школи, а  до цього часу навчальні заклади можуть продовжувати навчання у старшій школі згідно з чинними програмами.

За повідомленням Трускавецької міської ради, головне фото – Олександр Байдацький

Джерело