У Стрийській РВА повідомили, чи виконали бюджети територіальні громади Стрийщини за 2022 рік — Новини Стрий

Воєнні дії на території України негативно впливали, як на економіку країни, так і на забезпечення наповнення місцевих бюджетів району, що в свою чергу призводило до утворення проблем в частині і виконання бюджетів, і фінансування установ бюджетної сфери, особливо по захищених статтях витрат.

Поряд з цим, як інформує управління фінансів Стрийскої РВА, незважаючи на складні умови роботи установ, підприємств і організацій та бізнесу в умовах воєнного стану в Україні, усіма територіальними громадами Стрийського району у 2022 році досягнуто перевиконання річних планових показників по доходах загального фонду місцевих бюджетів понад 100 відсотків.

Найвищий рівень виконання місцевого бюджету у минулому році забезпечено Тростянецькою територіальною громадою – 130,6 відсотка до уточненого плану на рік та 136,4 відсотка росту до надходжень 2021 року при середньообласному показнику 143,2 відсотка.

Хороші показники у плані приросту надходжень у порівнянні із 2021 роком (понад 120 відсотків) забезпечено Стрийською, Сколівською, Козівською та Миколаївською територіальними громадами. Відрадно також є те, що спаду надходжень в порівнянні з 2021 роком не допустили жодна із 14-ти місцевих громад району.

Також, незважаючи на скрутний та сповнений труднощами фінансовий рік для Моршинської міської ради, де одним із основних платників є ДП «Моршинкурорт» та де в період карантинних обмежень і в умовах воєнного стану надходження знизились суттєво, все ж таки, бюджет за 2022 рік Моршинською громадою виконано на 100,4 відсотка.

Сподіваємося на позитивний ріст надходжень і в поточному 2023 році.

Джерело