У притулках БО «100% життя м. Львів» від початку війни знайшли прихисток понад 600 ВПО

Дитяче Свято У Шелтері 100% Життя

Скеровують новоприбулих ВПО до притулку волонтери на Головному залізничному вокзалі Львова.

Перший притулок для тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб «Шелтер 100% життя» відкрили через два тижні після початку воєнних дій в Україні — 23 березня. А вже через місяць, 26 квітня, відкрив свої двері другий шелтер.

До початку активних воєнних дій на території України благодійна організація «100% життя м. Львів» не мала досвіду організації прихистків для осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах.

«Ми почали з самого нуля, не маючи досвіду в організації прихистків, але знаючи, що ми маємо допомогти людям, які опинилися в складних життєвих обставинах і маючи віру в те, що нашій команді це вдасться завдяки спільній співпраці.

Опісля масового прибуття у Львів людей, які шукали тут притулку, ми зрозуміли, що не можемо бути осторонь та мають вжити усіх можливих заходів аби допомогти співгромадянам», — розповідають співробітники БО.

Від моменту відкриття у притулках БО проживало понад 600 осіб. Тут перебували люди з різних міст — Сіверськодонецьк, Слов’янськ, Миколаїв, Київ, Запоріжжя, Буча, Чернігів, Харків, Кривий Ріг, Суми, Нікополь, Покровка, Ірпінь, Маріуполь, Краматорськ, Ніжин, Луганськ, Барвінкове, Харків, Лисичанськ, Костянтинівка та інших. Середня тривалість проживання у притулку становить 14 днів.

Зараз шелтери БО — це не просто приміщення для перебування, а справжній прихисток для людей з домашньою атмосферою, адже вони обладнані усім необхідним для комфортного та безпечного проживання людей, які виїхали з місць бойових дій.

Проживання у притулках БО безкоштовне.

Тут забезпечують:

  • спальне місце, постільну білизну (з можливістю отримати чистий комплект щотижня);
  • щоденне триразове харчування;
  • доступ до питної та до гарячої води;
  • безкоштовний вай-фай;
  • засоби особистої гігієни та загального користування;
  • кілька разів на тиждень дозвілля для дітей та ігрову зону;
  • можливість користуватися технікою (мікрохвильова піч, холодильник, пральна машина, праска, прасувальна дошка, сушарка для білизни, фен);
  • можливість скористатися душем;
  • доступ до медпункту з базовими медикаментами;
  • консультація медичної сестри та психолога;
  • консультація юриста;
  • безкоштовний рентген;
  • можливість отримати гуманітарну допомогу.

«Кожного дня наші соціальні працівники перебувають поруч із мешканцями шелтерів, як в день, так і вночі. Ми забезпечуємо транспортування до медичного закладу у випадку потреби. Наші працівники, окрім цього, проводять різноманітні заняття два рази на тиждень для дітей, які мешкають в наших притулках, задля всебічного розвитку дітей та розваг.

Завдяки нашим міжнародним партнерам до притулків скеровують велику кількість гуманітарної допомоги, яка надається людям», — зазначають організатори.

Окрім цього, місцеві громадські організації та небайдужі жителі допомагають обладнувати притулки технічними засобами, іграшками та підручниками для дітей, проводять тематичні розваги тощо.

Також працівники мережі систематично здійснюють транспортування внутрішньо переміщених осіб до кордону задля подальшого виїзду у країни ЄС та самотужки транспортують гуманітарний вантаж із кордону України.

Наразі у притулках проживають 45 ВПО, з них 7 – діти.

БО «100% Життя» — найбільша пацієнтська організація в Україні. Мережа працює з пацієнтами та для пацієнтів, в тому числі представляючи інтереси людей, які живуть з ВІЛ, в 25 регіонах України. На Львівщині представлена філією — БО «100% Життя м. Львів»

Нагадаємо, Львівська обласна військова адміністрація підтримала< проєкт створення соціального швейного підприємства, який запропонувала благодійна організація «100% життям. Львів», - для його відкриття з обласного бюджету виділили понад 920 тисяч гривень. 

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації