У музеї Шептицького відкрили виставку графіки Кшиштофа Томальського «Стан невагомості»

У Музеї Шептицького Відкрили Виставку Графіки Кшиштофа Томальського «Стан Невагомості» (4)

Виставка проходить в межах конкурсу «Індекс Маріуша Казани – 2024», висвітлює екзистенційні питання та підтримку України в російсько-українській війні, що є одною з головних тем конкурсу.

Сьогодні, 4 жовтня, у Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького відбулось відкриття виставки графіки Кшиштофа Томальського «Стан невагомості». Захід відбувся в межах XI едиції польсько-українського конкурсу графічних робіт «Індекс Маріуша Казани – 2024».

Виставка представляє творчий доробок відомого польського художника і професора Академії образотворчих мистецтв ім. Яна Матейка у Кракові Кшиштофа Томальського. Назва проєкту походить від циклу графічних композицій, створених митцем протягом 2024 року. Сам художник зазначив, що цей період був для нього часом роздумів над екзистенційними темами, які він висвітлює через свої роботи.

Однією з головних тем цьогорічного конкурсу стала російсько-українська війна. Україна, що веде боротьбу за свою державність та політичну суб’єктність, надихає митців обох країн. Графічні композиції, представлені на виставці, є символом підтримки українського народу, його стійкості та героїзму.

«Ми раді бачити на цьому заході наших партнерів у культурному русі, військовій підтримці, науці, адже це свідчить про нашу спільну мету — рухатися в правильному напрямку, до світлого та доброго майбутнього. Дякуємо нашим захисникам і захисницям за можливість реалізувати ці цілі разом», – зазначив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

За словами Томальського, життя  – це своєрідний «дрейф» між обов’язками та випадковістю, між мріями та розчаруваннями, що набуває форми інтелектуального пошуку відповідей на універсальні питання буття. У своїх роботах він досліджує такі теми, як сенс і порядок світобудови, фізичні та матеріальні таємниці космосу, філософію хаосу та міфотворчість.

Під час вернісажу також відбулося урочисте вручення нагород переможцям конкурсу. Організаторами конкурсу виступили академії мистецтв Варшави, Вроцлава, Кракова та Львова.

Виставка триватиме протягом наступних кількох тижнів і запрошує відвідувачів до діалогу з мистецтвом, що відображає глибокі екзистенційні пошуки в контексті сучасних викликів.

Читайте також: Найбільша скульптурна подія країни: стартував Львівський тиждень скульптури

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації

Exit mobile version