У Музеї-Арсеналі Львівського історичного музею відкрили унікальну виставку «АртБроня»

Артброня

На виставці представлені 12 артоб'єктів, які створили митці з бронеплит у межах мистецького проєкту «АртБроня» (ArtArmor)

Збройні сили України передали «відпрацьовані» бронеплити, які успішно виконали свою місію в бою – зупинили ворожі кулі й осколки. Відомі українські митці Іван Марчук, Тіберій Сільваші, Назар Білик, Петро Бевза, Андрій Блудов, Юрій Вакуленко, Олексій Сай, Світлана Ратошнюк, Антон Логов, Леонід Колодницький, іконописець Андрій Охоцький перетворили ці бронеплити на артоб’єкти з ексклюзивними історіями. 

«Ця виставка справила на мене глибокі враження, адже демонструє те, якою ціною відстоюють незалежність. Художники зробили із бронеплит артоб’єкти  і таким чином показали, що мистецтво живе навіть у час війни та не мовчить. Надалі ця виставка поїде країнами Європи та покаже її жителям, хто саме рятує світ, відстоює демократію та гідність. Ці бронежилети належали українським воїнам, які захищають нас від ворога. Мистецтво це про життя та про вічність, і саме українські воїни дарують митцям змогу творити, а громадянам – жити», – сказав начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Ініціатор та керівник проєкту «АртБроня», співзасновник благодійного фонду «Україна для героїв» Олександр Ковальчук розповів, що наступними країнами проведення виставки стануть Польща, країни Балтії та Євросоюзу, а закінчити виставку планують у Лондоні.

«Велика команда людей працювала над цим проєктом та обдумувала як можна поєднати важкопоєднувані речі – мистецтво та війну. Цей проєкт показує мистецтво, яке рятує життя попри війну та інші виклики, які вона створює. Кожен митець мав право малювати та доносити до світу те, що він хоче. Тут представлені 12 бронежилетів, які стали картинами. У кожної з них – свій меседж. Ці бронеплити ми в перспективі виставимо на аукціон, виручені кошти з якого спрямуємо на засоби захисту для тих, хто захищає Україну», – зазначив Олександр Ковальчук.

Усі охочі можуть побачити артоб’єкти щодня з 10:00 по 17:30 від 28 грудня до 17 січня включно в Музеї-Арсеналі Львівського історичного музею (м. Львів, вул. Підвальна, 5).

Більше про проєкт – за посиланням

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації