У Міжнародний день студента обласними преміями відзначили студентів Львівщини

Вручення обласних премій студентам (1)

У конкурсах на здобуття премій обрали понад 100 переможців.

Сьогодні, 17 листопада, у львівському Будинку вчених вручили обласні премії для студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти Львівщини за 2023 рік.

Організатором конкурсу, що передбачений Програмою розвитку освіти Львівської області на 2021- 2025 роки, виступив департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації.

Саме з ініціативи департаменту на Львівщині кілька років поспіль  відбуваються конкурси серед студентів на здобуття престижних обласних студентських нагород:

  • премії від Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради – вручаються студентам закладів вищої освіти за доробки в галузі природничих і технічних наук;
  • премії імені В’ячеслава Чорновола – надаються студентам закладів фахової передвищої та вищої освіти за здобутки у царині гуманітарних і суспільних наук.

У 2023 році перемогу в конкурсі на здобуття премії обласної державної адміністрації та обласної ради отримали 42 студенти закладів вищої освіти, а в конкурсі обласної премії імені В’ячеслава Чорновола для студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти названо 61 переможця.

З вітальним словом  до студентства звернувся Іван Собко, заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації:

«Кожного року, коли ми готуємо Програму розвитку освіти, перше, з чого починаємо – це підтримка обдарованої молоді та проєктів з розвитку науки та освіти. Ми маємо створити для наших дітей максимально якісні умови для особистісного розвитку, скерувати їх у науку, відірвавши, можливо, від вулиці й гаджетів.

Працюємо для того, щоб наші діти посідали найвищі позиції у наукових рейтингах Європи і світу, а також брати там найкращі практики та реалізовувати їх в Україні».

Він також наголосив, що Львівщина – чи не єдина область, де присуджуються такі премії, і на наступний рік в обласному бюджеті обов’язково будуть передбачені кошти на підтримку і стимулювання науки, освіти й талановитої молоді.

«І тут мова насамперед про визнання й повагу, про розуміння того, що навіть у час війни ви важливі для Української держави», – додав заступник начальника ОВА.

Премії переможцям вручили Іван Собко, а також директор департаменту освіти і науки ЛОВА Олег Паска та депутати Львівської обласної ради.

Під час нагородження три студентки-переможниці розповіли, як давно вони досліджують тему, з якою перемогли у конкурсі; чи сподівались перемогти; звідки довідались про конкурс. Усі відповіді були майже однакові: перше – два-три роки, друге – «ні», третє – від викладачів і наукових керівників.   

Ірина Гудзь, Національний університет «Львівська політехніка»: «Я написала роботу про впровадження елективного (вибіркового) курсу «Робототехніка» для учнів молодшої школи. Я описала середовище VEX. Наразі це середовище застосовується тільки закордоном, і я хотіла б, щоб воно впроваджувалось у нас. Це є конструктори. Я захоплена робототехнікою і бачу, як вона стимулює всебічний розвиток дітей. Планую викладати робототехніку у школі».

Мар’яна Кармазин, відокремлений структурний підрозділ «Золочівський фаховий коледж Національного університету «Львівська політехніка»: «Я подала на конкурс наукову роботу з історичного краєзнавства на тему «Дивізія «Галичина» на Золочівщині. Я намагалась відновити біографії дивізійників з мого рідного краю. Зокрема, досліджувала мемуари. Половину премії віддам на підтримку ЗСУ».    

Уляна Фоменко,  університет імені Данила Галицького: «Я у своїй роботі досліджували вплив ферментів на коронавірус. Йдеться  про вивчення того, які ускладнення викликає коронавірус при різних серцево-судинних захворюваннях».  

Зазначимо, що цьогоріч розмір грошової винагороди для обох премій становив – 12 460 грн 

  • Перелік лауреатів премії Львівської ОВА та Львівської облради: http://surl.li/ngrxq

    Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації