У Львові за підтримки Львівської ОВА відкрили виставку дитячих малюнків «Молитва за Україну»

Молитва За Україну1

Виставку презентували у межах Міжнародного форуму дитячої творчості «Золотий мольберт», який відбувається щороку вже двадцять перший рік поспіль.

15 серпня  Форум  на базі благодійного фонду «Львівська дитяча галерея» та Львівської національної академії мистецтв відкрив Літню дитячу художню школу для учасників Естафети Миру – дітей із сімей, які, рятуючись від війни, були змушені покинути свої домівки на сході і півдні України та переїхати в безпечні місця.  Під час навчання у школі її учні навчались різноманітним технікам рисунку у провідних митців Львівщини. 

Серед учнів школи провели конкурс на створення найкращого рисунку на запропоновані теми: «Ангели України» та «Молитва за Україну». Визначили 9 переможців конкурсу, яких сьогодні, під час відкриття виставки у Національному музеї Львова ім. А. Шептицького, нагородили цінними подарунками, медалями та путівками до артрезиденцій для них і їхніх опікунів, де під керівництвом професійних художників відбуваються літні художні школи.

Також дитячі роботи презентують і за кордоном.

Начальник Львівської ОВА Максим Козицький подякував дітям за їхні роботи, а батькам – за те, що незважаючи на війну, на море горя і сліз, дають своїм дітям відчуття дитинства.

«Величезне дякую вам за ваші малюнки, за ваші віру, надію, за ваші чудові пейзажі. Шановні батьки, дякую вам за те, завдяки вам у дітей є відчуття дитинства. А дитинство – це те, що формує людину. Дякую вам за ту працю, яку ви вкладаєте у своїх дітей!

Дякую засновниці «Золотого мольберта» Ользі Михайлюк-Соронович за те, що вона вміє так уміло об’єднувати і дорослих, і дітей єдиною ціллю, дає змогу нам через дитячі малюнки відчути людську душу. Любов до дітей завжди віддається сторицею самими дітьми і всьому суспільству. Маємо надію, що дитячі картини, які представлені за кордоном, достукаються до серця глядача і дозволять йому відчути, що таке Україна», – зазначив Максим Козицький.

До слова, від одного з учасників конкурсу, семирічного Олександра Вальчука, очільник Львівщини отримав у подарунок картину, яку хлопець сам намалював.

Сьогодні Україна бореться за свою свободу, за щасливе та успішне майбутнє. Проте наше майбутнє не буде таким без успішних дітей, переконана засновниця та організаторка Форуму Ольга Михайлюк-Соронович.

«Наш проєкт полягає в тому, щоб донести не тільки до України, а й до всього світу, що феномен дитячої творчості, феномен генія дитини, креативність — це основа у вихованні наших дітей. Я закликаю всіх, хто хоче, щоб роботи наших талановитих дітей побачив світ, долучитися до нашого проєкту «Естафета Миру», у межах якого дитячі малюнки експонуються за кордоном. Щоб наша Україна зазвучала і інформаційним фронтом у боротьбі за свої свободу і незалежність», – наголосила Ольга Михайлюк-Соронович.

Співорганізатори заходу – Архиєпископ та Митрополит Львівський УГКЦ Ігор Возьняк, начальник Львівської ОВА Максим Козицький, ректор Львівської національної академії мистецтв Василь Косів. Серед учасників заходу – Ієромонах УГКЦ Юстин Бойко, директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Ірина Гаврилюк. 

Довідково: 

26 лютого 2022 року, після окупації російськими військами Станиці Луганської експонати  з Дитячої картинної галереї довелось вивезти на вільну українську територію. Ці події слугували  започаткуванню проєкту «Естафета Миру». 

Естафета стартувала 15 квітня у Львові з виставки «Ангели миру» у приміщенні ТРК «Перший Західний». 1 червня в місті відкрилась дитяча галерея просто неба навпроти обласної державної адміністрації, а 12 липня –  на території церкви Св. Андрія.

Естафету підхопили друзі Форуму за кордоном, організовуючи виставки малюнків дітей з України у своїх країнах: м. Прештіце (Чеська Республіка); м. Осло (Королівство Норвегія), м. Нова Загора (Республіка Болгарія), м. Братислава (Словацька Республіка), м. Стамбул (Турецька Республіка), м. Їлан (Китайська Республіка, Тайвань) та в м. Мемуро (Японська держава).

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації

Exit mobile version