У Львівській ОВА провели зустріч з представниками Держприкордонслужби та членами волонтерських організацій Львівщини

Зустріч Держприкордонслужба Волонтери (11) (1)

Під час зустрічі обговорили з учасниками актуальні правила перетину кордону для волонтерів, а також функціонування системи «Шлях».

Сьогодні, 11 травня, відбулася зустріч представників Львівської обласної військової адміністрації, Державної прикордонної служби України разом з членами волонтерських організацій Львівської області. Подію організували, щоб вдосконалити співпрацю, обговорити порядок взаємодії, а також узгодити шляхи вирішення проблемних питань, зокрема щодо перетину державного кордону.  

На заході був присутнім заступник очільника Львівської ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Олександр Кулепін та керівниця апарату Львівської ОВА Ірина Шурпяк.

ДПСУ представляли перший заступник начальника Головного центру супроводження програм розвитку (Офіс реформ) Держприкордонслужби України Володимир Прихорчук та заступник начальника штабу, начальник відділу організації прикордонного контролю Західного регіонального управління Держприкордонслужби Ігор Матвійчук.

Ігор Матвійчук розповів про актуальну ситуацію на західному кордоні України,ж а саме на ділянках Чернівецької, Закарпатської, Волинської та Львівської областей.

«Велика кількість людей хочуть перетнути кордон як волонтери чи водії вантажівок, хоч такими вони не є. Щоденно ділянку західного кордону перетинають приблизно 3 тисячі чоловіків віком від 18 до 60 років, які роблять це з використання системи «Шлях». Серед цих людей в середньому 200-300 осіб намагаються перетнути кордон під виглядом волонтерів. Тому на персонал прикордонної служби лягає тягар відбору таких осіб, щоб перешкодити їм потрапити за кордон. Щоденно ми змушені відмовити від 40 до 60 чоловік по всьому периметру західного кордону, які не змогли підтвердити свою мету виїзду», – сказав Ігор Матвійчук. 

Ірина Шурпяк поінформувала про актуальні нововведення зі сторони адміністрації для отримання дозволу на виїзд за кордон.

«Останнє нововведення з нашого боку — це впровадження з 1 квітня обов’язкового підписання  документів електронним цифровим підписом при подачі звернень. Впровадження ЕЦП дозволило нам надавати дозвіл на виїзд для організацій, які мають хорошу історію попередніх перетинів кордону, строком на 90 днів. Половина організацій, які ми щоденно розглядаємо, отримують такий дозвіл строком на 90 днів. Це зменшує бюрократичне навантаження та частоту подачі документів для тих, хто до нас звертається. Також, приблизно один раз в місяць ми проводимо індивідуальний розбір кейсів організацій та фондів, надаємо відповіді на запитання, консультуємо. Наступна така зустріч буде проведена вже наступного тижня», – повідомила Ірина Шурпяк.

Ігор Матвійчук поінформував перелік документів та інших передумов для успішного перетину кордону з гуманітарною ціллю. 

«У першу чергу волонтер це людина з історією попередніх перетинів кордону, актами прийому-передачі гуманітарної допомоги, митними деклараціями попередніх ввезень допомоги, актуальною приналежністю до громадських організацій чи благодійних фондів. Одним з обов’язкових правил є наявність даних про особу в інформаційній системі Укртрансбезпеки, наявність документів, що засвідчують особу та наявність рішення адміністрації чи міністерства інфраструктури України, яке підтверджує право на перетин кордону», – сказав Ігор Матвійчук.

Також він дав пораду волонтерам, які регулярно перетинають кордон, у випадку якщо виникли проблеми на при перетині на самому пункті пропуску.

«При перетині кордону не можна виключати людського фактору, адже в інспектора може виникнути підозра про необгрунтований виїзд. Перш за все ви можете викликати старшого зміни на пункті пропуску, якому можете пояснити проблему яка виникла і він може порадити що в тому чи іншому випадку робити. Також є гаряча лінія служби довіри Держприкордонслужби де кожен охочий може здійснити дзвінок та описати свою проблему. Найголовніше: беріть з собою максимально повний перелік документів для того, щоб ваша мета виїзду за межі країни була обгрунтованою та зрозумілою», – резюмував Ігор Матвійчук.

Також у межах зустрічі представники Державної прикордонної служби України нагородили подяками та пам’ятними відзнаками волонтерські організації за надану допомогу в питаннях матеріального забезпечення. Зокрема нагороди отримав почесний консул Литовської Республіки у місті Тернопіль Ярослав Візняк, представники благодійної організації «Фонд допомоги Україні «Рух в майбутнє», благодійного фонду «Сомбра Україна» та Львівського ІТ Кластера, приватних підприємств «Терра-Пак» та «Захід-бетон-буд», громадських об’єднань «Стронг лайф» та «Громада в дії», товариства з обмеженою відповідальністю «Паркбудтех» та приватного акціонерного товариства «Прикарпаттяобленерго».

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації