У Львівській ОВА обговорили роботу закладів культури Червоноградщини

Фото — Львівська ОВА

Під очільництвом заступника начальника Львівської ОВА Івана Собка відбулась зустріч з керівництвом громад та представниками закладів культури Червоноградського району.

Це вже шоста зустріч, спрямована на підтримку галузі культури в межах воєнного стану.

Зазначимо, що загалом у Червоноградському районі функціонують 293 заклади культури, серед них – 150 народних домів, 136 бібліотек та 7 мистецьких шкіл.

Цикл зустрічей з громадами кожного району покликаний якісніше налагодити комунікацію між ними.  Представників громад закликають обмінюватися досвідом та співпрацювати, ділитися новими ідеями та ефективними управлінськими рішеннями.

«Потрібно активно відновлювати свою роботу, особливо в час війни, а саме дарувати людям позитивні емоції, поширювати українську культуру і мистецтво. Просвітницькі заходи, майстер-класи, події для дітей середнього масштабу – все це дозволено проводити у період військового стану. Головне, що просимо врахувати в роботі – наявність належно облаштованого укриття на локаціях, де збираються люди – щоб відвідувачі у разі тривоги максимально могли вберегтися від небезпеки.

Звертаємо увагу на важливість забезпечення очної форми навчання у мистецьких школах та оновлення бібліотечних фондів», — зазначив Іван Собко.

«Проаналізуйте також мережу закладів і подайте до Львівської ОВА перелік приміщень, які не планують використовувати для інших цілей, де після проведення реконструкції можна розмістити українців, які потребують тимчасового житла. Залежно від стану приміщень розглядаємо варіанти співфінансування реконструкції  з обласного і місцевого бюджетів», — додав Іван Собко.

Також керівництво Львівської ОВА закликає відділи культури громад Львівщини напрацьовувати пропозиції об’єктів, які можна включити до нематеріальної культурної спадщини України. Це потрібно для того, щоб мистецький досвід галичан визнали на державному рівні. Цей процес вже стартував: у липні Міністерство культури та інформаційної політики України внесло< до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України мистецтво виготовлення Яворівської дерев’яної забавки, традицію приготування Яворівського пирога та створення об’ємної сферичної різдвяної звізди села Мацьковичі. 

У зустрічі взяли участь заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Тетяна Плугатор та профільні працівники департаменту.

Читайте також: «Центр культурних послуг в територіальній громаді»: оприлюднили очікуваний громадами практичний посібник

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації