У Лішні з’явилася амброзія — у чому небезпека —

Новини Дрогобицький район екологія  У Лішні з’явилася амброзія – у чому небезпека

У селі Лішня вздовж вул. Дрогобицької зафіксував декілька екземплярів амброзії полинолистої. Це карантинна рослина, якої раніше на Дрогобиччині не бачив. Вона є небезпечною для людини!

Амбро́зія полиноли́ста (Ambrosia artemisiifolia L.) – вид отруйних трав’янистих рослин із родини айстрових (Asteraceae). Розмножується амброзія насінням. Амброзія полинолиста належить до бур’янів, які завдають великої шкоди не лише сільському господарству, але й здоров’ю людини. За життєвою стратегією це – рудерал, заселяє сади, городи, узбіччя доріг, залізничні насипи, луки, пасовища, пустирі тощо. Добре розвинені рослини можуть давати по 30-40 тисяч насінин, а окремі екземпляри до 80-100 тисяч. Насіння зберігає схожість у ґрунті до 40 років. Надмірно висушує і виснажує ґрунти, а при великому забур’яненні культурні рослини гинуть.

Перші сходи амброзії з’являються у квітні. Цвітіння починається наприкінці липня і триває до вересня. Плодоносить бур’ян у вересні-жовтні. Насіння здатне проростати навіть у недозрілій формі, оскільки, потрапляючи в ґрунт, зберігає свою схожість протягом 20 років.

Амброзія додає серйозного дискомфорту в життя людей, які схильні до алергії та/або мають астму. У період цвітіння, із середини липня до настання осінніх заморозків, серед населення спостерігається алергійне захворювання “амброзійний поліноз”. Алергію викликають білки – антигени, які містяться в пилку амброзії. Пилок амброзії, потрапляючи у ніс, бронхи, викликає сльозотечу, порушує зір, підвищує температуру тіла, відбувається різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, що призводить до приступів бронхіальної астми.

Отже, цю рослину треба негайно знищити. Звертаюся до усіх, хто мешкає в Лішні та сусідніх селах: якщо ви помітили цю рослину, то негайно позбудьтеся її. Не допустіть визріванню насіння та його поширенню!

Юрій Федчак, фото автора

Джерело

Exit mobile version