У ліцеї імені Соломії Крушельницької відкрили малий камерний зал імені Мирослава Скорика

У Ліцеї Соломії Крушельницької відкрили малий камерний зал імені Мирослава Скорика

Саме тут розпочинався музичний шлях митця і упродовж всього життя він підтримував контакти з навчальним закладом.

У Львівському державному музичному ліцеї імені Соломії Крушельницької відбулось урочисте відкриття малого камерного залу імені Мирослава Скорика.

Участь у відкритті взяли представники влади, мистецького середовища, викладачі та учні ліцею.

«Слухаючи його незабутню мелодію не можна бути спокійним. Емоції нашаровуються одна за одною. Мабуть таким і повинен бути творчий спадок людини, яка була небайдужа до життя, творила його кожної своєї хвилини, кожної своєї думки. Кожна нота, яка сходила з його рук, складає сьогодні  неоціненну музичну спадщину нашої країни. І великий обов’язок кожного з поціновувачів музики, патріотів України, продовжувати велику справу, яку розпочав маестро — нести українську музику світом, нести її для українських дітей, для тих, хто на її основі має набувати нових компетентностей, нових знань і врешті набувати свого внутрішнього національного усвідомлення причетності до великої культурної нації, якою сьогодні є ми – українці », — зазначив т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

 «Скорик  — це не про посади, ордени чи заслуги, це — про безцінне. Мабуть про таку людину можна говорити тижнями і не наговоритись. Коли великий митець покинув нас, ми сильно відчули його відсутність. Та разом з цим дали обіцянку – максимально сприяти тому, щоб його доробок  став вічним. Дуже часто ми шукаємо щось хороше і цінне ззовні, але все найкраще маємо всередині своєї країни – великих, достойних людей, на основі яких  мають виростати наступні покоління свідомих, талановитих українців. Я вдячний навчальному закладу, який плекає творчість Мирослава Скорика серед юних талантів. Ви робите справді цінні речі. Я бажаю нам перемоги і процвітання нашій державі», — зазначив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

В рамках урочистостей відбувся концерт за участю вихованців Ліцею

Прозвучали твори: «Мелодія», «Народний танець», «Естрадна пʼєса», «Жартівлива пʼєса», «Бурлеска» зі Скрипкової Сонати №2 «Прелюдія і фуга До-мажор», «У Лісі», «Коломийка», «Вальс» з Партити №5, «Іспанський танець», «Бурлеска».

Зазначимо, що ідея створення нового концертного музичного простору – малого камерного залу імені Мирослава Скорика належить директорові ліцею Левку Закопцю. Місткість залу — до 50 осіб. На реалізацію проєкту використані кошти меценатів, без залучення бюджетного фінансування.

 

Довідково

Школа була заснована у 1939 році при Вищому музичному інституті імені Миколи Лисенка< за ініціативою видатного українського композитора та піаніста Василя Барвінського Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації

Exit mobile version